Bankier.pl ceniony wśród inwestorów

Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2009 przeprowadzone przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych potwierdziło pozycję lidera zajmowaną przez Bankier.pl w kategorii internetowych źródeł informacji na temat rynku finansowego. Co trzeci badany inwestor wskazał portal Bankier.pl jako główne źródło pozyskiwania tego typu wiedzy w Internecie.

To już siódma edycja badania, którego celem jest poznanie profilu polskiego inwestora indywidualnego, jego opinii oraz preferencji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Badania kwestionariuszowe przeprowadzono między kwietniem a lipcem 2009 r. i wzięło w nich udział 1327 inwestorów. W ankiecie pytano przede wszystkim o kwestie związane z inwestowaniem, jednak część badania została poświęcona źródłom informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego. Wyniki badania jednoznacznie wskazały Internet jako najważniejsze źródło takich informacji.

Wśród finansowych portali internetowych najpopularniejszym okazał się Bankier.pl. W 2009 aż co trzeci badany wskazywał portal Bankier.pl jako główne źródło wiedzy na tematy związane z inwestowaniem, co daje wynik 33,3% wskazań w stosunku do zeszłorocznych 23,6%. Tym samym, w rankingu portali o tematyce finansowej Bankier.pl wyprzedza Money.pl z wynikiem 25,7% oraz Parkiet.com – 20%.

Tym, co najbardziej nas cieszy jest oczywiście zaufanie jakim darzą nas osoby profesjonalnie zajmujące się inwestowaniem. Potwierdza to renomę i wiarygodność naszego portalu – komentuje Jarosław Ryba z redakcji Bankier.pl. Dodatkową satysfakcją jest fakt wzmocnienia pozycji i wzrostu liczby użytkowników w badanej grupie w stosunku do roku ubiegłego.

Bankier.pl ceniony wśród inwestorów 1

Źródło: Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2009, zrealizowane przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych na podstawie 1327 wywiadów, przeprowadzonych między kwietniem a lipcem 2009 roku

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry