Bankier.pl. przejmuje wortal PRNews

Opublikowano: 18 maja 2006. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła w czwartek, 18 maja, prospekt emisyjny Bankier.pl S.A. Spółka, która chce przeznaczyć środki z oferty publicznej m.in. na rozwój nowych serwisów, podpisała umowę dotyczącą przejęcia specjalistycznego portalu PRNews.pl.
Bankier.pl jest niezależną spółką mediową, prowadzącą czołowy w polskim Internecie portal finansowy. Firma planuje przeprowadzenie publicznej oferty akcji na przełomie maja i czerwca. Prospekt emisyjny zostanie opublikowany w przyszłym tygodniu, a szczegóły oferty zostaną przedstawione na konferencji prasowej 24 maja br.

„Terminy były bardzo napięte, ale dzięki ciężkiej pracy spółki, oferującego i kancelarii prawnej udało nam się zrealizować ambitny plan i dotrzymać terminów” – powiedział Tomasz Jażdżyński, Prezes Zarządu Bankier.pl. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o upublicznieniu spółki 23 lutego, a prospekt emisyjny został złożony w KPWiG 18 kwietnia. W procesie upublicznienia wspierają spółkę Dom Maklerski IDMSA jako oferujący oraz kancelaria Weil, Gotshal & Manges.

Celem nadchodzącej emisji publicznej jest głównie pozyskanie środków na rozwój nowych serwisów i usług oraz przejęcia specjalistycznych podmiotów, przede wszystkim internetowych, które uzupełnią obecną ofertę Bankier.pl. Spółka planuje też inwestycje w infrastrukturę techniczną, niezbędną w związku ze zwiększającą się liczbą użytkowników i odsłon. W ostatnich miesiącach liczba odsłon portalu przekracza 15 mln.

Spółka rozpoczęła już realizację jednego z celów emisji, jakim jest konsolidacja internetowych serwisów finansowych wokół portalu Bankier.pl. Nowym nabytkiem będzie specjalistyczny wortal finansowy PRNews.pl poświęcony w szczególności usługom elektronicznym oraz marketingowi i PR instytucji finansowych. Zawarta umowa gwarantuje Bankier.pl wyłączność na przejęcie serwisu PRnews.pl do końca br.

Głównymi odbiorcami serwisu PRNews.pl są osoby z branży finansowej. Jest odwiedzany przez ok. 20 tys. osób miesięcznie, notując w tym czasie ok. 200 tys. odsłon. Dużą popularnością cieszy się m.in. sekcja Hydepark, prezentująca publikowane często po raz pierwszy nowinki i plotki z branży finansowej.

„Przejęcie PRNews.pl uzupełni ofertę informacyjną Bankier.pl, ułatwiając szerokiemu gronu naszych odbiorców dostęp do jeszcze większej ilości specjalistycznych i eksperckich publikacji o finansach. Dzięki tej akwizycji, Bankier.pl zyskuje nie tylko kolejny serwis wraz z bazą jego użytkowników
i zgromadzonych informacji, lecz także ekspertów, którzy stworzyli i prowadzili serwis od jego powstania w 2002 roku.” – mówi Piotr Wąsowski, Wiceprezes Zarządu. „Dołączenie do grupy finansowych serwisów Bankier.pl pozwoli nam jeszcze lepiej opisywać i oceniać produkty oraz branżę finansową” – dodaje Michał Macierzyński, właściciel PRNews.pl

W ubiegłych latach Bankier.pl przejął popularne portale wertykalne Euromoney.pl i TwojaFirma.pl, poszerzając znacznie zakres merytoryczny oraz przejmując odbiorców serwisów.

www.bankier.pl

Hanna LaskowskaBankier.pl. przejmuje wortal PRNews

Podziel się!

O autorze

hania