Bankier.pl: sukces emisji akcji

Akcje Bankier.pl SA cieszyły się rekordowym zainteresowaniem inwestorów. Ponad 1300 osób objęło oferowane akcje Spółki – 3,35 mln sztuk o łącznej wartości 25,125 mln zł. Redukcja sięgnęła 93%. Debiut giełdowy planowany jest na 19 czerwca.
Zapisy na akcje spółki Banker.pl S.A. przyniosły redukcję na poziomie 85,91% – dla inwestorów uczestniczących wcześniej w book-building – lub 92,96% – dla osób nie biorących udziału w budowaniu księgi popytu.

„Poziom redukcji świadczy o dużym zaufaniu jakim obdarzyli naszą spółkę inwestorzy. Szczególnie cieszy nas duże zainteresowania ofertą publiczną Bankier.pl wśród użytkowników portalu, którzy na co dzień korzystają z naszych usług. Wierzymy, że nasze akcje będą korzystną długoterminową lokatą kapitału.” – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes spółki Bankier.pl.

Zapisy na akcje Bankier.pl SA trwały od 2 do 6 czerwca i przyjmowane były w Punktach Obsługi Klienta Domu Maklerskiego IDMSA.

„Łącznie na akcje Bankier.pl prawidłowe zapisy złożyło 1.310 osób. Wyniki te przeszły nasze oczekiwania. Pierwszy raz spotkaliśmy się z tak dużym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych a przede wszystkim – indywidualnych. Uważamy, że tak ogromny popyt podczas tworzenia księgi popytu i późniejszych zapisów przełoży się na notowania akcji Bankier.pl na rynku wtórnym”  – mówi Rafał Abratański, wiceprezes DM IDMSA.

Zdaniem Abratańskiego wyniki zapisów świadczą o słuszności modelu biznesowego Bankier.pl i z pewnością przełożą się także na notowania MCI Management i bmp AG na giełdzie. „Bankier.pl dotarł ze swoją ofertą nie tylko do swoich obecnych klientów. Dzięki programowi lojalnościowemu spółka pozyskała również rzesze nowych wiernych użytkowników.” – mówi wiceprezes Abratański.

Spółka dokonała przydziału wszystkich oferowanych 3,35 mln akcji (1,5 mln akcji nowej emisji Serii I, oferowanych przez Spółkę oraz 1,85 mln walorów oferowanych przez dotychczasowych akcjonariuszy). Cena emisyjna została ustalona wcześniej przez zarząd na poziomie 7,5 zł za walor. Prawidłowe zapisy złożono na łączną liczbę 29.952.790 akcji o łącznej wartości 224.645.925 złotych.

www.bankier.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top