Bankier.pl wymienia z Walutomatem

Opublikowano: 16 stycznia 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Bankier.pl udostępnił możliwość wymiany walut w internecie. Dzięki współpracy z platformą Walutomat.pl, która dostarcza technologię, użytkownicy mogą wymieniać waluty po kursie własnym, bez pośrednictwa banków i kantorów.

Walutomat logoAby wymienić waluty online w serwisie Bankier.pl, należy wybrać zakładkę Inwestowanieznajdującą się w górnym menu, a następnie przejść do podsekcji Kantor. Później trzeba zarejestrować konto w Walutomacie, zalogować się do serwisu i złożyć ofertę wymiany.

Z Walutomatu korzystają kredytobiorcy, którzy zaciągnęli swoje zobowiązania we frankach lub euro, podróżujący za granicę prywatnie lub służbowo, emigranci zarabiający w obcych walutach, a także firmy eksportowe i przedsiębiorstwa zajmujące się aktywną wymianą handlową lub usługową z kontrahentami zagranicznymi. Serwis oferuje wymianę dolarów amerykańskich, euro, franków szwajcarskich i funtów brytyjskich.

Przez ostatnie trzy lata ponad 60 tys. użytkowników wymieniło blisko 5 mld złotych, łącznie oszczędzając 135 mln zł. Co czwarta wymiana trwała krócej niż 10 sekund, a 30 proc. zleceń zostało zrealizowanych w ciągu minuty.

Dawid ZarazińskiBankier.pl wymienia z Walutomatem

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.