Bankier.pl z Biurem Informacji Kredytowej

Od kilku dni działa na portalu Bankier.pl nowa sekcja dotycząca działalności Biura Informacji Kredytowej i jego roli w procesie rozpatrywania wniosków kredytowych zarówno dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Obecnie użytkownicy Bankier.pl mają możliwość otrzymania pełnych informacji na tematy bezpośrednio powiązane ze zdolnością kredytową, rynkiem kredytowym, czy też zasadami prowadzenia rejestrów zadłużeń klientów.

Portal Bankier.pl wraz z Biurem Informacji Kredytowej uruchomił specjalną sekcję dostępną pod adresem www.bankier.pl/BIK. Powstała sekcja ma na celu propagowanie wśród użytkowników Internetu wiedzy nt. informacji oferowanych bankom, firmom i osobom fizycznym przez BIK oraz ich znaczenia w procesie rozpatrywania wniosków kredytowych oraz budowania korzystnych relacji biznesowych.

Biuro Informacji Kredytowej S.A. zostało utworzone przez banki z inicjatywy Związku Banków Polskich, jako odpowiedź na wzrastającą liczbę kredytów zagrożonych w polskim sektorze bankowym. Celem powołania BIK była potrzeba minimalizowania ryzyka kredytowego oraz zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony obrotu pieniężnego. Biuro zarządza i rozbudowuje efektywny system wymiany informacji kredytowej poprzez gromadzenie, przechowywanie, przetwarzanie i dystrybucję kompleksowej informacji o historii kredytowej klientów banków w formie raportów kredytowych.

Około 12 tysięcy placówek należących do banków i KSKOK pozyskuje informacje o swoich klientach z Systemu Informacji BIK. Ocenia się, że instytucje współpracujące z BIK obejmują ponad 95% ogółu rynku kredytów detalicznych. BIK działając zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych, gwarantuje każdemu możliwość sprawdzenia raz na 6 miesięcy swoich danych przekazywanych do Biura przez instytucje współpracujące.

Na prowadzonej wspólnie przez Bankier.pl i Biuro Informacji Kredytowej sekcji można znaleźć artykuły i raporty nt. funkcjonowania BIK i rynku kredytowego, forum eksperckie oraz porady multimedialne. Bardzo atrakcyjną częścią sekcji jest zestawienie biur i rejestrów kredytowych w wybranych krajach UE. W przyszłości planowane jest także uruchomienie dyżurów eksperckich, podczas których przedstawiciele BIK będą odpowiadali na pytania użytkowników portalu Bankier.pl.

Bankier.pl oferuje produkty i usługi blisko 50 renomowanych instytucji finansowych, które poprzez kanały dystrybucji portalu dostępne są dla ponad 7 milionów osób miesięcznie. Użytkownicy w prosty sposób mogą dokonać porównania jak i zakupu konkretnych produktów finansowych bezpośrednio na stronach portalu Bankier.pl. Obecnie dzięki nawiązaniu współpracy z Biurem Informacji Kredytowej użytkownicy Bankier.pl oprócz przeglądu pełnej oferty kredytów dostępnych na polskim rynku, mogą także uzyskać szczegółowe informacje nt. zdolności kredytowej, zasad prowadzenia rejestrów, a także wielu innych istotnych informacji niezbędnych podczas ubiegania się o kredyt lub pożyczkę.

www.bankier.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top