Banque PSA Finance rozpoczyna działalność w Polsce

Z dniem 04 kwietnia 2005 swoją działalność operacyjną w Polsce rozpoczyna Banque PSA Finance, będący częścią Banque PSA Finance w Paryżu. Oferuje klientom indywidualnym i instytucjonalnym kredyty na zakup samochodów marki  Peugeot i Citroën.

Banque PSA Finance, którego główna siedziba mieści się w Paryżu, jest filią Grupy PSA Peugeot Citroen. Grupa od lat jest nr 2 wśród producentów samochodów w Europie. Ponad 78 proc. sprzedaży Grupy realizowana jest poza Francją, a jednym z priorytetowych rynków zbytu jest region Europy Centralnej i Wschodniej. Banque PSA Finance jest ściśle związany z polityką handlową marek Peugeot i Citroën i towarzyszy ich rozwojowi.

W roku 2004 sprzedaż Grupy PSA Peugeot Citroen wzrosła o 2,7 proc. w stosunku do roku poprzedniego i wyniosła 3 375 tys. aut. Blisko 25 proc. (24,6 proc) sprzedanych na świecie aut marki Peugeot i Citroen tj. 831 769 zostało sfinansowanych przez Banque PSA Finance.

W analogicznym okresie w Polsce wolumen sprzedaży Grupy PSA wyniósł 36 048 samochodów, co stanowiło 10 proc. rynku.

PSA Finance Polska istnieje od 2001 roku, a jej siedziba mieści się w Warszawie. Od momentu utworzenia do marca 2005, PSA Finance Polska spełniała rolę pośrednika oferując poprzez sieć dealerską Peugeot i Citroën produkty kredytowe ING Banku Śląskiego (w okresie od 2001 roku do września 2004 roku), a później Lukas Banku (od września 2004) oraz produkty leasingowe EFL.

Od 04 kwietnia 2005 roku Banque PSA Finance Oddział w Polsce i PSA Finance Polska rozpoczynają własną działalność operacyjną w Polsce. Z tego powodu zostały podpisane dwie umowy partnerskie o świadczeniu usług sprzedażowych i administracyjnych ze spółkami Grupy Credit Agricole Polska. Pierwsza umowa została podpisana z Europejskim Funduszem Leasingowym w zakresie administrowania umowami leasingowymi, druga z Lukas Bank w zakresie administrowania umowami kredytowymi. Obydwie umowy wchodzą w życie z dniem 4 kwietnia 2005.

Od kwietnia 2005 roku szeroka gama kredytów będzie oferowana przez Banque PSA Finance Oddział w Polsce, zaś oferta leasingowa będzie przygotowywana przez PSA Finance Polska. Krok ten to ważna decyzja strategiczna Banque PSA Finance, który wysoko ocenia potencjał rynku w Polsce.

Wraz ze zmianami operacyjnymi, przygotowano nowe oferty kredytowe i leasingowe. Opracowano procedury wychodzące naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów marek Peugeot i Citroën, m.in. zaoferowano niższe oprocentowanie kredytów, obniżono wysokość wpłaty własnej i poszerzono ofertę adresowaną do klientów prowadzących działalność gospodarczą, tak by oferta była konkurencyjna na rynku i dostosowana do zmieniających się warunków makroekonomicznych.

Pełna gama produktów kredytowych i leasingowych oferowana jest w każdym autoryzowanym punkcie sprzedaży Peugeot (58 placówek) i Citroën (52 placówki).

http://www.citroenfinance.pl

http://www.peugeot.pl/locale/finance

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top