BAS zainwestował w spółkę nowej technologii Polymem

Business Angel SeedFund (BAS) – pierwszy w Polsce fundusz kapitału zalążkowego aniołów biznesu – zainwestował w spółkę nowej technologii Polymem Sp. z o.o. To spółka rozwijająca i produkująca membrany polipropylenowe do mikrofiltracji, projektująca systemy do mikro- ultra- i nanofiltracji oraz odwróconej osmozy. Głównym zastosowaniem rozwiązań Polymem-u jest ochrona środowiska (oczyszczanie ścieków przemysłowych, odzyskiwanie cennych surowców), przemysł spożywczy, petrochemiczny, maszynowy i galwanizernie. Inwestycja BAS umożliwi przyspieszenia prac badawczo-rozwojowych oraz rozwój eksportu, w tym na rynki Wielkiej Brytanii, Dalekiego Wschodu i USA. Pomoże w tym posiadający duże doświadczenie w branży brytyjski anioł biznesu, który jest także udziałowcem tej spółki.
Inwestycja BAS wyniosła 700 tys. zł. W rezultacie podniesienia kapitału fundusz objął 25% udziałów Spółki. Polymem powstał w oparciu o technologie rozwijane na Wydziale Inżynierii Chemicznej Politechniki Warszawskiej, kierowanym przez prof. Jerzego Bałdygę. Współpraca Polymem z BAS została zainicjowana przez laureata „Polskiego Nobla” prof. Leona Gradonia. Polymem zlokalizowany jest na wydziałowym parku technologicznym, od którego dzierżawi pomieszczenia. Dzięki temu Polymem blisko współpracuje z pracownikami naukowymi – zarówno z profesorami, jak i najlepszymi studentami. Ważna w rozwoju technologii jest także wymiana naukowa z członkami Polskiego Towarzystwa Membranowego.

Polymem jest czwartą inwestycją BAS – funduszu założonego w 2007 r. przez tzw. aniołów biznesu (min. Macieja Grabskiego, Jędrzeja Wittchena, Macieja Dudę, prof. Piotra Chomczyńskiego) mającego na celu inwestowanie w innowacyjne spółki, w tym oparte na nowych technologiach opracowanych w jednostkach badawczo rozwojowych i uczelniach technicznych. To nowatorskie rozwiązanie w skali europejskiej stanowi szansą dla wynalazców oraz najbardziej innowacyjnych firm.

BAS uzyskał wsparcie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw 1.2.3. BAS współpracuje z Lewiatan Business Angels, siecią aniołów biznesu działającą przy PKPP Lewiatan.

Wcześniejsze inwestycje BAS to Screen Network S.A. dynamicznie rozwijający się operator telewizji w punktach sprzedaży (POS TV), oraz dwa nowe pomysły z dziedziny e-commerce oraz turystyki, które zadebiutują w lutym 2008 r.

zobacz też:  Rusza fundusz BAS: Business Angel SeedFund

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry