Będzie druga edycja Gadu-Dyktanda

W dniu dzisiejszym, zwyciężczyni pierwszego w Polsce Gadu-Dyktanda, Pani Joanna Galewska z Łodzi odebrała z rąk profesora Jerzego Bralczyka – patrona honorowego dyplom oraz nagrody. Podczas uroczystości Jarosław Rybus, rzecznik Gadu-Gadu S.A. oficjalnie potwierdził kontynuację tej inicjatywy.
15 tys. uczestników Gadu Dyktanda, pierwszego w Polsce dyktanda przez Internet i ogromne zainteresowanie mediów. – To spory sukces i historyczne wydarzenie, które musimy koniecznie powtórzyć – podkreśla  Jarosław Rybus, rzecznik Gadu Gadu S.A. organizatora internetowego sprawdzianu z polszczyzny.

Druga edycja Gadu Dyktanda odbędzie się we wrześniu przyszłego roku. Z prostej przyczyny. – Zaraz po ogłoszeniu zwycięzcy pierwszej edycji dziennikarze zaczęli dopytywać, czy dyktando doczeka się kolejnej edycji. Podobnymi sugestiami zaczęli się dzielić Internauci, którzy w serwisie MojaGeneracja.pl na blogu prowadzonym przez prof. Jerzego Bralczyka, autora Gadu Dyktanda domagali się wręcz kolejnego internetowego sprawdzianu, i to już następnym tygodniu – mówi Jarosław Rybus. Ale to nie jedyny pomysł.

Na forach serwisu MojaGeneracja.pl, które w trakcie Gadu Dyktanda pełniło funkcję wirtualnego centrum dowodzenia, proponowano, by zorganizować dwa dyktanda. Jedno dla dzieci, a drugie dla dorosłych. – Co prawda ciężko będzie zweryfikować wiek Internautów, ale gorąca dyskusja i sugestie nie pozostawiły nam wątpliwości. Kolejna edycja jest po prostu konieczna – dodaje Jarosław Rybus.

W natłoku anglicyzmów i emotikonów w Internecie poprawna polszczyzna staje się po prostu trendy. Pierwsze internetowe Gadu Dyktando może tylko pomóc w spopularyzowaniu tego trendu. – I to dość skutecznie – dodaje Jarosław Rybus.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry