Benedykt XVI będzie ćwierkał

Papież Benedykt XVI postanowił założyć konto na Twitterze. Pierwszy tweet głowy Kościoła katolickiego pojawi się 12 grudnia.

Benedykt XVI jest dostępny na koncie o nazwie @pontifex, czyli „biskup”. Wśród innych nazw rozważano @BenedictusPPXVI, ale w końcu zdecydowano się na coś, co ma bardziej ogólny charakter.

Papieskie tweety będą miały ścisły związek z wiarą – będą najczęściej powiązane z cotygodniową audiencją generalną, niedzielnym błogosławieństwem i homiliami w najważniejsze święta kościelne. Wśród tweetów nie zabraknie również wypowiedzi papieża odnośnie najważniejszych wydarzeń na świecie.

Benedykt XVI będzie ćwierkał 1

W początkowym okresie aktywności papieża na Twitterze wpisy będą pojawiały się w języku polskim, angielskim, hiszpańskim, włoskim, portugalskim, niemieckim, francuskim i arabskim.

Pierwszy tweet papieża ma pojawić się 12 grudnia, a już teraz można zadać pytanie do papieża Benedykta XVI, wstawiając do wiadomości na Twitterze hashtag #askpontifex.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry