Bezpieczne logowanie do systemów z wykorzystaniem telefonów

Firma Wheel Sp. z o.o. wprowadziła na rynek produkt CERB, który umożliwia bezpieczne logowanie do systemów z wykorzystaniem telefonu komórkowego. System pozwala zrezygnować z haseł statycznych na rzecz silnego uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

Oferowane rozwiązanie jest systemem uwierzytelnienia wykorzystującym zasadę 'coś wiesz i coś masz’. Użytkownik chcąc zalogować się do danej usługi musi znać PIN (’coś wiesz’) oraz posiadać hasło jednorazowe dostarczane przez telefon (’coś masz’). Hasła generowane są przez aplikację JavaToken instalowaną w telefonie lub dostarczane w formie wiadomości SMS.

Zaletą produktu jest jego niezależność tj. jeden telefon komórkowy (jedna aplikacja) może posłużyć w procesie logowania do wielu różnych środowisk korzystających z systemu CERB. Wystarczy dodać kolejne profile w aplikacji JavaToken by móc bezpiecznie logować się do innych usług.

Użytkownik nie musi zaopatrywać się w wiele różnych mechanizmów bezpieczeństwa dedykowanych osobno dla każdej usługi – wystarczy jedna aplikacja i dodane w niej profile.

Oferowany przez firmę Wheel produkt zapewnia bezpieczne logowanie do systemów operacyjnych UNIX-like, serwerów sieciowych, baz danych, serwisów internetowych, kanałów VPN, sieci LAN/WAN oraz wszelkich rozwiązań korzystających z protokołu RADIUS.

CERB cechuje się łatwą i intuicyjną obsługą oraz silnym bezpieczeństwem opartym na znanych algorytmach kryptograficznych AES-256 i SHA-256.

Produkt stanowi alternatywę dla dostępnych na rynku tokenów sprzętowych, zapewniając ten sam poziom bezpieczeństwa, przyjemniejszą obsługę (wystarczy telefon komórkowy) a przede wszystkim jest tańszy od produktów konkurencyjnych. Licencjonowanie obejmuje jedynie część centralną (serwer uwierzytelnienia), natomiast wszystkie moduły i aplikacje klienckie (również JavaToken) są dostarczane bez dodatkowej opłaty.

http://www.wheel.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top