Bezpieczny Internet z Dialogiem

Opublikowano: 10 maja 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Dialog uruchomił stronę internetową poświęconą tematyce bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu przez dzieci i młodzież.

„Bezpieczeństwo naszych klientów jest jednym z najważniejszych priorytetów, którymi kierujemy się kreując nowe usługi i produkty. Internet to kopalnia wiedzy i rozrywki, ale też źródło wielu zagrożeń, szczególnie dla najmłodszych. Dlatego już ponad 2 lata temu stworzyliśmy usługi Dialnet Junior i Dialnet Szkoła przeznaczone dla dzieci i młodzieży, z blokadą niebezpiecznych treści. Strona, która właśnie debiutuje w sieci, jest naturalną konsekwencją naszych działań – chcemy nie tylko dostarczać narzędzi, ale również uczyć jak z nich bezpiecznie korzystać” – tłumaczy ideę stworzenia serwisu Paweł Tomys, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży Telefonii Dialog.

Witryna junior.dialog.pl jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla abonentów Dialogu. Treści w niej zawarte podzielono na dwie główne części: dla dorosłych i dla dzieci.
W części dla dorosłych można znaleźć pełne informacje na temat zagrożeń związanych z niekontrolowanym użytkowaniem Internetu przez dzieci, porady psychologa oraz symptomy zagrożeń, na które rodzic powinien zwracać uwagę obserwując swoje dzieci. Strona zawiera też podstawowe informacje prawne oraz adresy fundacji i organizacji zajmujących się tą problematyką. Można tu również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat usług Dialnet Junior i Dialnet Szkoła.

Część dla dzieci to przede wszystkim zdobywanie wiedzy przez zabawę. Podstawowym celem jest nauka właściwych zachowań w sieci. Dziecko uczy takich zachowań Dialka – nowego mieszkańca krainy Internetu. Postać Dialka została wybrana z wielu propozycji graficznych podczas badań fokusowych przeprowadzonych wśród dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Zamieszczone w tej części gry i zabawy uczą właściwych zachowań podczas korzystania z podstawowych możliwości Internetu: chatu, poczty elektroncznjej i stron www.

Wszystkie treści, jak również scenariusze gier dla dzieci były konsultowane z psychologiem dziecięcym.

Obecnie spółka obsługuje ponad 418 tys. abonentów; 76 tys. korzysta z oferty dostępu do Internetu.

http://www.junior.dialog.pl

Sylwester KozakBezpieczny Internet z Dialogiem

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.