Bezprzewodowa akcja 'Akcja Kawa. Pracuj w knajpie'

Z początkiem października apolityczna inicjatywa społeczna, it.wkrakowie.org i air bites Polska, dostawca szybkiego, szerokopasmowego internetu, rozpoczęli realizację pierwszego etapu ‘Akcji Kawa. Pracuj w knajpie’. Już wkrótce w wielu krakowskich kawiarniach, pubach i restauracjach będzie można korzystać z darmowego dostępu do sieci.

‘Akcja Kawa. Pracuj w knajpie’ ma na celu promowanie nowatorskiego stylu życia i pracy, który umożliwiają nowoczesne technologie, a zwłaszcza bezprzewodowy internet. It.wkrakowie.org – pomysłodawca akcji i air bites Polska – jej główny sponsor, proponują wyjście z biura czy domu i pracę wszędzie gdzie mamy na to ochotę, byleby tylko z dostępem do tego medium.

‘Obecnie niewiele krakowskich knajp ma w swojej ofercie poza kawą i ciasteczkiem dostęp do netu’ – mówi Paweł Płaszczak założyciel it.wkarakowie.org. ‘Zamierzamy zmienić tą sytuację i zaprosić do naszej akcji co najmniej 200 krakowskich restauracji, pubów, kawiarni, czyli wszystkie te miejsca gdzie z przyjemnością spędzamy czas’ – dodaje.

Pierwszy etap akcji polega na sprawdzeniu dostępności do sieci w krakowskich knajpach. Gdy dany lokal nie oferuje takiej możliwości, proponuje się mu założenie bezprzewodowego internetu, na korzystnych warunkach. ‘Nie pobieramy żadnych opłat za sprzęt, instalację i aktywację w lokalach biorących udział w akcji.’ – mówi Marcin Jędrowiak, dyrektor ds. rozwoju air bites Polska. ‘Zależy nam na promowaniu jak największej dostępności do szerokopasmowego internetu w Polsce. Dlatego otworzyliśmy darmową kafejkę internetową dla Krakowiaków (róg ulic Sebastiana i Gertrudy), a teraz oferujemy krakowskim lokalom gastronomicznym instalację netu gratis’ – dodaje.

Wszystkim lokalom posiadającym sprawnie działający internet i najlepiej ponadto wczesną godzinę otwarcia, a także stojak na rower it.wkrakowie.org przyznawać będzie specjalne certyfikaty, knajpki przyjaznej dla osób pracujących poza biurem oraz innych sympatyków wirtualnej sieci. Inicjatywa stworzy również bazę knajp z dostępem do internetu i co miesiąc będzie wybierać knajpkę miesiąca. Uczestnicy akcji będą promowani na portalu it.wkrakowie.org i innych portalach internetowych.

http://www.it.wkrakowie.org

http://www.air-bites.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Mobile Trends Conference
04.03.2021 - 05.03.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry