BitBay.net: umożliwiamy bezpieczny handel Bitcon i Litecoin

BitBay oferuje bardzo ciekawe podejście do walut cyfrowych – klient może przyjść do Biura Obsługi Klienta, założyć konto, dowiedzieć się więcej o samych zasadach funkcjonujących na rynku. Firma stawia na bezpieczeństwo i sprawdzony zespół. Czy to wystarczy na osiągnięcie sukcesu?

Jak opiszecie swój projekt w 100 słowach?

BitBay jest polską giełda umożliwiającą bezpieczny handel Bitcoin oraz Litecoin. Kluczowym aspektem naszej platformy jest możliwość kupna oraz sprzedaży walut cyfrowych za złotówki, dolary czy euro, co jest szczególnie istotne wobec rosnącej popularności Bitcoin wśród przedsiębiorstw. Obecnie coraz więcej firm akceptuje płatności w Bitcoin, ponieważ jest to szybsze i tańsze rozwiązanie od stosowanych dotychczas form płatności elektronicznej i znacząco obniża koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Bitcoiny można prawie bez żadnych opłat przesyłać w dowolne miejsce, o dowolnej porze. Odbiorca otrzymuje je niemal natychmiast i nie musi czekać na zaksięgowanie przez bank.

bitbay

Skąd pomysł?

Pomysł stworzenia platformy pojawił się dwa lata temu. Wraz z rosnącym zainteresowaniem walutami cyfrowymi wśród naszych znajomych, coraz częściej pojawiały się głosy, że brak na polskim rynku bezpiecznego serwisu oferującego wyminę waluty Bitcoin na Litecoin. Postanowiliśmy więc udostępnić taką właśnie usługę na rynku polskim.

Jak wygląda Wasz zespół? W jakim stopniu korzystacie z usług firm zewnętrznych?

Z uwagi na charakter oferowanych przez nas usług, nasz zespół tworzy stała grupa zaangażowanych w swoją pracę osób. Nie możemy sobie pozwolić na współpracę z przypadkowymi firmami, dlatego liczbę zewnętrznych dostawców ograniczamy do niezbędnego minimum sprawdzonych podmiotów.

Co jest Waszym atutem? Jaki problem rozwiązujecie?

[pullquote type=”right”]BitBay jest polską giełda umożliwiającą bezpieczny handel Bitcoin oraz Litecoin[/pullquote]Stawiamy na wysoki poziom bezpieczeństwa. Oferujemy dwuskładnikowe logowanie do platformy przy pomocy rozwiązania Rublon. Użytkownik przy logowaniu się do giełdy z nowego urządzenia otrzymuje e-mail z prośbą o uwierzytelnienie logowania. Dzięki temu kradzież loginu i hasła do giełdy nie oznacza już dla naszych klientów niebezpieczeństwa utraty środków. Istnieje również możliwość włączenia dodatkowych zabezpieczeń takich jak mobilne aplikacje Rublon oraz Google Authenticator. Po drugie, dbamy o bezpieczeństwo środków naszych klientów, dlatego przechowujemy je na tzw. zimnych portfelach. Ponadto połączenia z naszą platformą są szyfrowane za pomocą protokołu SSL, a dyski na których znajdują się bazy danych, backupy oraz portfele walut cyfrowych są szyfrowane.

Kto jest Waszą najważniejszą konkurencją? Jakie widzicie bariery w rozwijaniu Waszego projektu?

Naszymi konkurentami są przede wszystkim rozpoznawalne giełdy światowe. Mają one długi staż, zaufanie użytkowników oraz wsparcie kapitału. Ich poważnym problemem jest jednak niski poziom zabezpieczeń oraz anonimowość. Jako jedyna giełda w Polsce posiadamy Biuro Obsługi Klienta w Katowicach otwarte pięć dni w tygodniu. Można do nas odwiedź, założyć konto oraz porozmawiać o walutach cyfrowych.

Jeśli chodzi o bariery rozwoju, to przede wszystkim nalezą do nich niska świadomość konsumentów w Polsce na temat walut cyfrowych oraz związana z tym ostrożność władz państwowych.

Czy szukacie partnera, który pomógłby rozwijać projekt?

Zależy nam na współpracy z instytucjami, które zajmują się promocją walut cyfrowych w Polsce i na świecie. Uważamy, że informowanie i poszerzanie wiedzy na temat Bitcoin jest istotnym elementem misji naszej firmy.

Jaki macie model biznesowy i do kogo chcecie docierać?

[pullquote type=”right”]Jako jedyna giełda w Polsce posiadamy Biuro Obsługi Klienta[/pullquote]BitBay pobiera prowizję od transakcji użytkownika na giełdzie. Wysokość prowizji jest zmienna i uzależniona od miesięcznego obrotu – wraz z jego wzrostem prowizja jest stopniowo obniżana aż do wartości 0.25%.

Grupą docelową naszych usług są zarówno osoby poszukujące sposobów na inwestowanie swoich środków i uzyskiwania zysków z handlu na giełdzie, jak i użytkownicy pragnący korzystać z walut cyfrowych w celu dokonywania szybkiego zakupu towarów i usług na całym świecie. Nasza platforma tworzona jest z myślą o obu tych grupach.

Jak definiujecie swój cel biznesowy na najbliższe pół roku?

Jednym z kluczowych celów BitBay jest ekspansja na rynki zagraniczne. Obrót kryptowalutami w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych gwałtownie przyśpiesza, dlatego już teraz zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy z serwisem OKpay, za pośrednictwem którego umożliwiamy naszym klientom dokonywanie szybkich wpłat i wypłat w walutach zagranicznych – USD oraz EUR.

Jakie są Wasze plany rozwojowe?

Chcemy być częścią rewolucji w sposobach płatności elektronicznej. Naszym celem jest zwiększanie świadomości społeczeństwa na temat walut cyfrowych. Ponadto planujemy wprowadzenie do naszej oferty nowych operatorów oraz implementację usprawnień koncentrujący się na ułatwieniu użytkownikom zakupu Bitcoin i Litecoin. Nie wykluczamy również wprowadzenia na naszą giełdę nowych walut cyfrowych.

Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojego projektu na łamach e-biznes.pl w ramach cyklu „Pokaż swój #startup” zapraszamy do wypełnienia formularza na e-biznes.pl/startup.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top