Blog Panda Software

Zespół Laboratorium Panda Software stworzył blog, który w całości poświęcony jest zagrożeniom w Sieci oraz skutkom ich działania. W serwisie umieszczane są komentarze i wyjaśnienia ekspertów ds. bezpieczeństwa IT.
Laboratorium Panda Software, zajmujące się bezpieczeństwem IT i najnowszymi technologiami w tej dziedzinie, uruchomiło specjalistyczny blog poświęcony zagrożeniom internetowym i skutkom ich działania. Blog w wersji angielskiej dostępny jest pod adresem: http://blogs.pandasoftware.com. Tym samym Panda Software wprowadziła w życie nowy sposób dzielenia się informacjami nie tylko z innymi ekspertami, ale także z każdym internautą, który jest zainteresowany technologiami w zakresie bezpieczeństwa IT. „Celem naszego blogu jest podniesienie poziomu świadomości użytkowników Sieci o zagrożeniach internetowych”, mówi Piotr Skowroński, dyrektor techniczny Panda Software Polska. “Chcemy pokazać internautom codzienną pracę naszego Laboratorium i zwrócić uwagę na szczegóły, które często pozostają niezauważone” – dodaje Skowroński.

Na blogu eksperci Laboratorium Panda Software na bieżąco komentują pojawiające się w Internecie zagrożenia oraz zamieszczają najnowsze informacje dotyczące bezpieczeństwa. Dodatkowo opisywane są także ciekawostki o zagrożeniach internetowych. I tak na przykład można przeczytać o niespotykanym podobieństwie grafiki bota Gaobot.AAG do stacji kosmicznej ze znanego filmu science-fiction czy wpływie spamu na sytuację rynków finansowych. Opisany został także sposób, w jaki fałszowane są rodzaje plików – twórcy wirusów zamieniają je na pozornie niegroźne, tak aby ukryć rozprzestrzenianie własnych intruzów.

Blog dostępny jest również w kanałach:
RSS http://blogs.pandasoftware.com/blogs/pandalabs/rss.aspx
oraz ATOM http://blogs.pandasoftware.com/blogs/pandalabs/atom.aspx.

www.pandasoftware.com.pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry