Blog.pl w strukturach Onet.pl

OnetBlog został poszerzona o zasoby Blog.pl – trzeciego pod względem popularności serwisu o tej tematyce. Onet.pl pragnie wspomóc technologiczny rozwój Blog.pl zachowując dotychczasowy charakter serwisu i jego społeczność.

Kupując serwis, który był prekursorem polskich blogów, chcieliśmy dopełnić naszą blogosferę. Blog.onet.pl  i blog.pl bardzo dobrze się uzupełniają oferując nieco odmienne funkcjonalności i społeczności. Ponad połowa odsłon (page views) wszystkich polskich blogów ma miejsce właśnie w tych dwóch serwisach. Rozwijając serwis Blog.pl pragniemy zachować dotychczasowy jego unikalny charakter i odrębność. Bardzo cenimy  dojrzałą społeczność skupioną wokół niego – mówi Andrzej Zachwieja, Dyrektor Działu Serwisów Komunikacyjnych.

Onet.pl jako lider na rodzimym rynku, internetowym jak i multimedialnym, daje ogromne możliwości rozwoju, zarówno dla serwisu blog.pl, jak i mnie samego – mówi Adam Wojtkiewicz, pomysłodawca oraz szef blog.pl. Potencjał rozwoju i szansa na sukces, spowodowały że wybrałem ofertę Onetu – dodaje Wojtkiewicz.

Blog.pl jest jednym z najstarszych istniejących serwisem blogowym w Polsce – działalność rozpoczął w drugiej połowie 2000 roku. Nieprzerwanie cieszy się ogromną popularnością wśród internautów, według najnowszych danych z badania Megapanel (X 2006), zajmuje trzecią pozycję wśród najpopularniejszych platform blogowych w naszym kraju.

Dzięki włączeniu Blog.pl w struktury Onet.pl, internauci otrzymają najbardziej atrakcyjną ofertę, gdzie każdy blogujący znajdzie coś dla siebie – dodaje Zachwieja.

Popularność blogów w Polsce stale wrasta – w ciągu ostatniego roku liczba użytkowników blogów zwiększyła się o 76 procent. Na platformie blogowej Onet.pl jest aż 1,3 miliona aktywnych blogów.

www.blog.pl
www.blog.onet.pl

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno Blog.pl był wymieniany wśród serwisów, które miały dołączyć do portalu społecznościowego PINO.pl (pisaliśmy o tym w artykule: PINO.pl wystartował), najwyraźniej jednak propozycja portalu Onet.pl była bardziej korzystna.

www.e-biznes.pl/inf/2006/19437.php

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top