Blog Roku 2007 – drugi etap konkursu

Konkurs Blog Roku 2007 wkracza w drugą fazę. Zakończył się pierwszy etap, w którym autorzy z całej polskiej blogosfery mogli zgłaszać swoje blogi do konkursu. Wszystkie zgłoszone w pierwszym etapie blogi, zostaną teraz poddane głosowaniu za pomocą SMS-ów.

Każdy ze zgłoszonych i potwierdzonych blogów, a jest ich około 15 tysięcy, otrzymał unikalny numer, który będzie wyświetlany na stronach serwisu konkursowego (www.blogroku.pl), obok adresu bloga. Głosowanie będzie polegać na wysłaniu wiadomości SMS na numer 71222 (z treścią w postaci numeru wybranego bloga). Decyzja o SMS-owej formule głosowania podyktowana była troską o wiarygodność głosów. Koszt SMS-a to 1,22 zł brutto. Cały dochód, z pominięciem kosztów operatorów, zostanie przekazany na cele charytatywne. Szczegółowy regulamin głosowania znaleźć można pod adresem www.blogroku.pl. Uczestnicy głosowania będą mieli szansę na nagrody: 10 iPodów nano 4 GB firmy Apple.

W efekcie głosowania – które potrwa do 29 stycznia – do trzeciego etapu konkursu przejdą blogi, które otrzymają największą liczbę głosów. W każdej kategorii powstanie lista 25 takich blogów.

W trzecim etapie konkursu internauci głosować będą również za pomocą SMS-ów. W wyniku tego głosowania zostaną przyznane nagrody internautów. Równolegle trwać będzie ocenianie najlepszych blogów przez Kapitułę Konkursu. Każdy z jurorów, znawców tematu powiązanego z daną kategorią, otrzyma do oceny listę 10 blogów z odpowiadającej mu kategorii tematycznej. Spośród nich wybierze 3 blogi, które staną się w ten sposób Nominowanymi do Nagrody Blog Roku 2007. Nominowane blogi zostaną następnie przedstawione wszystkim członkom Kapituły Konkursu. Po zapoznaniu się z nimi Jurorzy w bezpośredniej dyskusji podejmą ostateczne decyzje o przyznaniu nagród głównych.

Konkurs Blog Roku 2007 odbywa się pod patronatem Blog.pl. Konkurs organizowany jest już po raz trzeci, patronem dwóch poprzednich edycji był Onet.pl – wtedy konkursy obejmowały blogi z Blog.onet.pl. Tegoroczna formuła konkursu uległa zasadniczej zmianie – obejmuje on teraz całą polską sieć. W Kapitule Konkursu zasiadają w tym roku: Edwin Bendyk, Ewa Białołęcka, Bartosz Chaciński, Adam Grzanka, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Michał Kreczmar, Joanna Lamparska, Monika Luft, Łukasz Trzciński oraz Ala Boratyn.

Wynik głosowania internautów będzie znany bezpośrednio po zakończeniu głosowania i zostanie ogłoszony w serwisie konkursowym www.blogroku.pl. Pod tym adresem zapoznać się można także ze szczegółowym regulaminem konkursu. Efekt obrad Kapituły – ogłoszenie wyników, przyznanie tytułów, wyróżnień i nagród – zostanie ogłoszony 21 lutego 2008 r., podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie.

Nagrodami w konkursie są, m.in.: voucher o wartości 20 tys. zł na podróż marzeń oraz laptopy i sprzęt. Łączna wartość nagród to ponad 50 tysięcy złotych.

www.blogroku.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry