Blog Roku 2007 wkracza w decydującą fazę

Opublikowano: 31 stycznia 2008. Kategoria: Rynek. Tagi:

Konkurs na najlepsze blogi w polskim internecie wchodzi w decydującą fazę. Blogi, na które oddano największą liczbę sms-owych głosów, zostaną teraz poddane ocenie członków Kapituły Konkursu i internautów.
W zakończonym właśnie drugim etapie konkursu, w efekcie głosowania internautów, powstała lista około 250 najlepszych blogów (po około 25 w każdej z 10 kategorii tematycznych). Teraz zostaną one poddane ocenie zarówno internautów, jak i specjalnie powołanej Kapituły Konkursu, w której zasiedli: Monika Luft (kategoria – Ja i moje życie), Katarzyna Kolenda-Zaleska (Polityka), Bartek Chaciński (Kultura), Ewa Białołęcka (Literackie), Michał Kreczmar (Blogi profesjonalne), Joanna Lamparska (Podróże i szeroki świat), Edwin Bendyk (Moje pasje i zainteresowania), Łukasz Trzciński (Foto, video, komiks), Adam Grzanka (Zabawne i zwariowane) i Ala Boratyn (Teen).

Podobnie jak w poprzednim etapie konkursu, użytkownicy mogą głosować na swoich faworytów za pomocą sms-ów. Właściciele najwyżej ocenionych przez użytkowników blogów, otrzymają Nagrody Internautów.

Równolegle do głosowania internautów, 100 blogów – po 10 najlepszych z każdej kategorii tematycznej, zostanie poddanych ocenie Kapituły Konkursu. Każdy z jurorów – znawca tematu danej kategorii – otrzyma do oceny 10 blogów, by wybrać z nich 3 najlepsze. Wybrane przez jurorów blogi staną się Nominowanymi do Nagrody Blog Roku 2007. Nominowane blogi zostaną przedstawione wszystkim członkom Kapituły Konkursu. Jurorzy na specjalnym posiedzeniu podejmą decyzję o przyznaniu nagrody Blog Roku 2007.

Cały dochód z głosowania sms-owego, zostanie przeznaczony na wsparcie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących, mieszczącego się przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Wszyscy, którzy wezmą udział w głosowaniu smsowym mają szansę na atrakcyjne nagrody – 10 iPodów Apple nano 4GB

Wynik głosowania internautów będzie znany bezpośrednio po zakończeniu głosowania i zostanie ogłoszony w serwisie konkursowym www.blogroku.pl. Wynik obrad Kapituły – ogłoszenie wyników, przyznanie tytułów, wyróżnień i nagród – zostanie ogłoszony 21 lutego 2008 r., podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie.

Nagrodami w konkursie są, m.in.: voucher o wartości 20 tys. zł na podróż marzeń oraz laptopy i sprzęt. Łączna wartość nagród to ponad 50 tysięcy złotych.

www.blogroku.pl

Hanna LaskowskaBlog Roku 2007 wkracza w decydującą fazę

Podziel się!

O autorze

hania