Blog Roku 2007

Opublikowano: 18 grudnia 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Pod patronatem Blog.pl rozpoczyna się konkurs Blog Roku 2007, na najlepsze blogi polskiej sieci. Konkurs organizowany jest już po raz trzeci, poprzednie dwie edycje odbywały się pod patronatem portalu Onet.pl i obejmowały blogi z Blog.onet.pl, największej platformy blogowej w polskim internecie. Obecnie formuła konkursu ulega zmianie, będzie on obejmował całą polską sieć – w szranki staną blogerzy z całej polskojęzycznej blogosfery, niezależnie od tego z jakiej platformy korzystają.
Wyboru najlepszych dziesięciu blogów w konkursie Blog Roku w dziesięciu kategoriach tematycznych dokonają internauci oraz specjalnie powołana Kapituła Konkursu, w składzie której znalazły się znane osobowości ze świata kultury i mediów.

Konkurs Blog Roku 2007 w nowej formule, to już kolejne tego typu wydarzenie w ostatnim czasie, zmierzające do integracji polskiej blogosfery. – Kilka dni temu Blog.pl, jeden z najpopularniejszych serwisów blogowych w polskiej sieci, został uruchomiony w nowej formule, także otwartej na całą blogosferę. Internauci ze wszystkich platform mogą w prosty sposób uczestniczyć w gorących aktualnych debatach na Blog.pl, wklejając adresy url do wpisów na swoich blogach – mówi Marek Soból, dyrektor zarządzający działu społeczności portalu Onet.pl.

Blog może być zgłoszony do Konkursu przez właściciela bloga, w jednej z dziesięciu kategorii tematycznych: Ja i moje życie (pamiętniki osobiste); Moje pasje i zainteresowania (blogi tematyczne); Blogi profesjonalistów; Polityka; Podróże i szeroki świat; Foto, wideo, komiks; Literackie; Kultura; Zabawne i zwariowane oraz Teen (blogi nastolatków).

Najlepsze prace wybiorą sami internauci oraz Kapituła Konkursu, w której zasiądą znawcy tematu w poszczególnych kategoriach: Edwin Bendyk, Ewa Białołęcka, Bartosz Chaciński, Adam Grzanka, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Michał Kreczmar, Joanna Lamparska, Monika Luft, Łukasz Trzciński oraz Ala Boratyn.

Z blogów zgłoszonych do wszystkich kategorii tematycznych Jury wybierze Blog Roku 2007, a internauci najlepsze blogi w poszczególnych kategoriach. Poza tytułami Blogów Roku organizatorzy Konkursu przewidują również przyznanie dodatkowych wyróżnień. Ich wybór jest jednak niespodzianką i zostanie przedstawiony podczas gali rozdania nagród.

Wynik głosowania internautów będzie znany bezpośrednio po zakończeniu głosowania i zostanie ogłoszony w serwisie konkursowym www.blogroku.pl. Pod tym adresem zapoznać się można także ze szczegółowym regulaminem konkursu. Wynik obrad Kapituły – ogłoszenie wyników, przyznanie tytułów, wyróżnień i nagród – zostanie ogłoszony 21 lutego 2008 r., podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie.

Nagrodami w konkursie są, m.in.: voucher o wartości 20 tys. zł na podróż marzeń oraz laptopy i sprzęt. Łączna wartość nagród to ponad 50 tysięcy złotych.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Blog Roku 2006, gdy obejmował on wyłącznie platformę Blog.onet.pl, do konkursu zgłoszono blisko 60 tys. blogów.

www.blogroku.pl

Hanna LaskowskaBlog Roku 2007

Podziel się!

O autorze

hania