Blog Roku 2007

Pod patronatem Blog.pl rozpoczyna się konkurs Blog Roku 2007, na najlepsze blogi polskiej sieci. Konkurs organizowany jest już po raz trzeci, poprzednie dwie edycje odbywały się pod patronatem portalu Onet.pl i obejmowały blogi z Blog.onet.pl, największej platformy blogowej w polskim internecie. Obecnie formuła konkursu ulega zmianie, będzie on obejmował całą polską sieć – w szranki staną blogerzy z całej polskojęzycznej blogosfery, niezależnie od tego z jakiej platformy korzystają.
Wyboru najlepszych dziesięciu blogów w konkursie Blog Roku w dziesięciu kategoriach tematycznych dokonają internauci oraz specjalnie powołana Kapituła Konkursu, w składzie której znalazły się znane osobowości ze świata kultury i mediów.

Konkurs Blog Roku 2007 w nowej formule, to już kolejne tego typu wydarzenie w ostatnim czasie, zmierzające do integracji polskiej blogosfery. – Kilka dni temu Blog.pl, jeden z najpopularniejszych serwisów blogowych w polskiej sieci, został uruchomiony w nowej formule, także otwartej na całą blogosferę. Internauci ze wszystkich platform mogą w prosty sposób uczestniczyć w gorących aktualnych debatach na Blog.pl, wklejając adresy url do wpisów na swoich blogach – mówi Marek Soból, dyrektor zarządzający działu społeczności portalu Onet.pl.

Blog może być zgłoszony do Konkursu przez właściciela bloga, w jednej z dziesięciu kategorii tematycznych: Ja i moje życie (pamiętniki osobiste); Moje pasje i zainteresowania (blogi tematyczne); Blogi profesjonalistów; Polityka; Podróże i szeroki świat; Foto, wideo, komiks; Literackie; Kultura; Zabawne i zwariowane oraz Teen (blogi nastolatków).

Najlepsze prace wybiorą sami internauci oraz Kapituła Konkursu, w której zasiądą znawcy tematu w poszczególnych kategoriach: Edwin Bendyk, Ewa Białołęcka, Bartosz Chaciński, Adam Grzanka, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Michał Kreczmar, Joanna Lamparska, Monika Luft, Łukasz Trzciński oraz Ala Boratyn.

Z blogów zgłoszonych do wszystkich kategorii tematycznych Jury wybierze Blog Roku 2007, a internauci najlepsze blogi w poszczególnych kategoriach. Poza tytułami Blogów Roku organizatorzy Konkursu przewidują również przyznanie dodatkowych wyróżnień. Ich wybór jest jednak niespodzianką i zostanie przedstawiony podczas gali rozdania nagród.

Wynik głosowania internautów będzie znany bezpośrednio po zakończeniu głosowania i zostanie ogłoszony w serwisie konkursowym www.blogroku.pl. Pod tym adresem zapoznać się można także ze szczegółowym regulaminem konkursu. Wynik obrad Kapituły – ogłoszenie wyników, przyznanie tytułów, wyróżnień i nagród – zostanie ogłoszony 21 lutego 2008 r., podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Warszawie.

Nagrodami w konkursie są, m.in.: voucher o wartości 20 tys. zł na podróż marzeń oraz laptopy i sprzęt. Łączna wartość nagród to ponad 50 tysięcy złotych.

W ubiegłorocznej edycji konkursu Blog Roku 2006, gdy obejmował on wyłącznie platformę Blog.onet.pl, do konkursu zgłoszono blisko 60 tys. blogów.

www.blogroku.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top