Blogi w Onet.pl

Opublikowano: 26 lutego 2004. Kategoria: Rynek. Tagi:

25 lutego Onet.pl uruchomił nowy, rozbudowany serwis www.blog.onet.pl. Użytkownicy portalu mogli już korzystać z pamiętnika internetowego w serwisie randkowym, teraz jednak zwolennicy prowadzenia dzienników w Sieci otrzymali zaawansowane narzędzie komunikacji.

Blog.onet.pl różni się od konkurencji w polskim Internecie zasadniczo: jest dostępny całkowicie bezpłatnie, obsługa pamiętnika nie wymaga znajomości HTML, a duży wybór modułów oraz innowacyjny interfejs sprzyjają Internaucie.

Blog, czyli internetowy pamiętnik (ang. weblog – rejestr, dziennik sieciowy), jest zjawiskiem niezwykle popularnym. Powszechność zapisków w światowej Sieci zaowocowała specjalnym serwisem w największym polskim portalu.
Prywatność dawnych pamiętników odeszła razem z nimi do szuflad, to co pisze autor internetowego bloga jest zamieszczane na ogólnie dostępnej stronie WWW, czytane i komentowane przez wszystkich wchodzących na tę stronę.
Serwis pozwala użytkownikowi na prowadzanie dowolnej liczby blogów, nie ogranicza także ilości autorów. Ciekawostką jest blog obrazkowy oraz blog grupowy, który może być prowadzony wspólnie przez zaprzyjaźnione osoby.

Serwis portalu oferuje internautom na stronie głównej cytaty z najświeższych wypowiedzi blogowiczów, poleca także w osobnej kolumnie 10 nowo założonych blogów, a także prezentuje dziesiątkę blogów najchętniej przez Internautów czytanych.

Codziennie aktualizowany dział „Polecamy” zwraca uwagę użytkownika na blogi uznane za szczególnie atrakcyjne przez redaktorów serwisu.

Katalog blogów, obejmujący tylko na stronie głównej serwisu 35 kategorii (od poezji, przez MP3, gry komputerowe, aż po komiksy, sporty ekstremalne, zdrowie, fitness, urodę czy blogi o dzieciach) pozwala użytkownikowi portalu szybko znaleźć zapiski dotyczące interesującej go dziedziny.

Wyszukiwarka blogów, umieszczona na górze strony głównej serwisu, pozwala szybko wyszukać pamiętnik zarówno przez podanie nazwy jak i pseudonimu (nick) bloggera. Możliwe jest tez dzięki osobnemu, losowemu mechanizmowi wybranie do lektury całkiem przypadkowego bloga.

Galeria szablonów oferuje kilkanaście kategorii konwencji graficznych, decyzja co do wyglądu bloga należy do Internauty. Jeśli użytkownik chce zmienić wygląd swojego pamiętnika, może to zrobić w każdej chwili bez obawy utraty tekstów. Wszelkie zmiany dokonywane przez Internautę pilotowane są krok po kroku przez specjalny system serwisu.

Każdy użytkownik ma do dyspozycji powierzchnię 7 MB do wykorzystania oraz możliwość pełnej administracji blogiem, od nadawania uprawnień współautorom po usuwanie komentarzy.

http://blog.onet.pl

Sylwester KozakBlogi w Onet.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.