Blue Coat wzmacnia ochronę przed programami szpiegującymi

Opublikowano: 27 stycznia 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Blue Coat dodał do swoich rozwiązań ochrony przed programami szpiegującymi (spyware1) nowe kategorie filtrowania adresów URL oraz wstępnie zdefiniowane, przejrzyste raporty.

Blue Coat wzmocnił istniejące rozwiązanie ochrony przed aplikacjami spyware ze względu na rosnące zagrożenie programami szpiegującymi. Producent dodał do istniejącej bazy danych skategoryzowanych treści internetowych dwie nowe kategorie filtrowania adresów URL.

Pierwsza z nich umożliwia identyfikację źródeł oprogramowania szpiegującego, pochodzącego z zewnętrznych stron internetowych. Pozwala kontrolować i blokować ruch, którego celem jest zainstalowanie tego typu oprogramowania na komputerach użytkowników sieci, nie blokując jednakże całkowicie dostępu do danej strony. Dzięki drugiej nowej kategorii można zlokalizować i zablokować adresy docelowe, z którymi zainstalowane na stacjach roboczych programy spyware próbują się komunikować.

Kombinacja tych dwóch kategorii pozwala przedsiębiorstwom wdrożyć politykę bezpieczeństwa, skutecznie chroniącą przed zagrożeniami typu spyware. Co więcej odbywa się to bez całkowitego blokowania dostępu do zbyt dużej ilości stron WWW. Dzięki temu rozwiązanie nie obniża wyraźnie komfortu korzystania z internetu użytkownikom sieci.

Blue Coat wprowadził również wstępnie zdefiniowane raporty, które dają administratorom IT podgląd ruchu programów szpiegujących w sieci. Wyszukiwanie infekcji może odbywać się na poziomie oddziałów, grup roboczych oraz indywidualnych użytkowników. Nowe raporty Blue Coat pokazują w przejrzysty sposób, które miejsca w sieci zostały zarażone programami spyware.

Kompletne rozwiązanie Blue Coat do ochrony przed programami szpiegującymi składa się z urządzeń ProxySG i ProxyAV. Pierwsze blokują instalację programów szpiegujących oraz dostęp do stron internetowych o zawartości związanej z rozpowszechnianiem aplikacji spyware. Drugie skanują treści WWW w poszukiwaniu sygnatur programów szpiegujących. Dlatego w celu zwiększenia prewencyjnej ochrony, Blue Coat poleca użytkowanie zintegrowanych rozwiązań ProxySG i ProxyAV.

Rozwiązania Blue Coat wzbogacone o nowe kategorie filtrowania URL oraz dodatkowe opcje raportowania dostępne są w ofercie Veracomp, który jest autoryzowanym dystrybutorem Blue Coat w Europie Środkowowschodniej.

http://www.veracomp.pl

Sylwester KozakBlue Coat wzmacnia ochronę przed programami szpiegującymi

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.