BMC Software przejmuje Emprisa Networks

Firma BMC Software, reprezentowana w Polsce przez CompFort Meridian Polska, poinformowała o przejęciu prywatnej firmy Emprisa Networks.
Przejęcie Emprisa Networks poszerzy gamę technologii BMC związanych z zarządzaniem usługami biznesowymi (Business Service Management, BSM) oraz automatyzacją usług o rozwiązania przeznaczone do złożonych, heterogenicznych środowisk sieciowych, pozwalając klientom na ograniczenie kosztów operacyjnych oraz skrócenie czasu reakcji dzięki automatyzacji zmian i konfigurowania sieci.

„Krytyczne infrastruktury IT obecnie rozciągają się daleko poza centrum danych. Przejmując Emprisa Networks, BMC rozwija swoją strategię automatyzacji usług, aby pomóc klientom w osiągnięciu celów automatyzacyjnych i wydajnościowych w całej infrastrukturze, wewnątrz i na zewnątrz centrum danych” — powiedział Jim Grant, starszy wiceprezes BMC i dyrektor generalny działu zarządzania usługami biznesowymi. „Zarządzanie zmianami w skali całej sieci ma kluczowe znaczenie dla dostępności i przydzielania usług. Dzięki temu nabytkowi BMC może zaoferować jedyne niezależne od platformy rozwiązanie do zautomatyzowanej konfiguracji heterogenicznych sieci”.

Rozwiązanie Emprisa E-NetAware było projektowane od początku jako uzupełnienie ITIL, BSM oraz innych systemów zarządzania usługami. Ściśle integrując się z tradycyjnymi mechanizmami zarządzania konfiguracją sieci, zaawansowane funkcje zarządzania zmianami zwiększają poziom bezpieczeństwa infrastruktury w heterogenicznych sieciach.
Dzięki E-NetAware, firmy mogą:
– kontrolować i nadzorować zmiany konfiguracji w skali całej infrastruktury sieciowej;
– centralnie definiować, nadzorować i egzekwować zgodność z przepisami korporacyjnymi i prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa sieci;
– szybko oceniać i rozwiązywać problemy z bezpieczeństwem sieci.

Firma Emprisa Networks była członkiem BMC Technology Alliance i partnerem BMC MarketZone, więc jej rozwiązania są już w pełni zintegrowane z Atrium Configuration Management Database (CMDB) oraz BMC Change Management System, dzięki czemu klienci odniosą natychmiastowe korzyści z połączenia obu firm.

Evelyn Hubbert, starszy analityk w Forrester Research, napisała w raporcie The Network Management Software Market opublikowanym w czerwcu 2007 roku: „Dzisiaj zespoły zarządzające siecią muszą rozumieć zależności między serwerami, pamięcią masową, bezpieczeństwem, bazami danych i aplikacjami. Muszą zarządzać złożonymi, dynamicznymi sieciami IP, które łączą klientów, dostawców i pracowników. Widać, że tradycyjne zarządzania siecią zaczyna ukierunkowywać się na usługi: nacisk jest kładziony na usługę dostarczaną firmie. Innowacje takie jak automatyzacja IT i techniki zarządzania usługami WWW, a także zalecane praktyki takie jak ITIL, zmieniły rynek zarządzania siecią i nadal będą kształtować go w kolejnych latach”.
„Zważywszy na długą listę wspólnych klientów oraz nacisk, jaki obie firmy kładą na zarządzanie IT z perspektywy usług biznesowych, nie ulega wątpliwości, że jest to pozytywny ruch dla nas i naszych klientów” — powiedziała Sherrie Woodring, dyrektor generalny i współzałożycielka Emprisa Networks. „Połączenie naszej sprawdzonej technologii zarządzania siecią z szerszą wizją BSM wyznaczy nowy standard tego, czego można oczekiwać po rozwiązaniach do zarządzania zmianami i konfiguracją sieci”.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top