Bocianie narodziny w portalu Polska.pl

Opublikowano: 26 maja 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Już drugi rok dzięki internetowej transmisji on-line dostępnej na stronach portalu Polska.pl każdy może obserwować, w jaki sposób bociany składają i wysiadują jaja, być świadkiem wyklucia się piskląt oraz ich nieporadnych pierwszych prób wzbicia się w powietrze. Trzy dni temu w gniazdach pojawili się nowi mieszkańcy. Bociani rodzice przygotowywali się na przyjęcie maluchów od ponad miesiąca.

Chwile z życia bocianiej rodziny rejestrowane są przez kamery umieszczone w dwóch miejscowościach: w podlaskim Tykocinie oraz w nadmorskim Borkowie nieopodal Gdańska.

Na stronach portalu Polska.pl w serwisie „Bociany 2004″ znajdziemy także odpowiedzi na intrygujące pytania: Dlaczego bociany nie śpiewają” Czemu nie lubią latać nad morzem” Jak nazwa tego ptaka brzmi w innych językach, np. w języku bułgarskim, litewskim bądź chińskim” Możemy obejrzeć pocztówki, znaczki i fotografie przedstawiające naszych bocianich przyjaciół, jak również wziąć udział w konkursie plastycznym „Narysuj bociana!”

Obie bocianie rodziny od kilku dni cieszą się z narodzin swojego potomstwa. Przed nimi – trud wychowania!

„Bociany 2004” jest częścią serwisu edukacyjnego Polska Przyroda, w którym prezentowane są najcenniejsze skarby naszego regionu Europy. Portal Polska.pl działa w ramach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej NASK.

http://www.polska.pl

Sylwester KozakBocianie narodziny w portalu Polska.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.