Bocianie narodziny w portalu Polska.pl

Już drugi rok dzięki internetowej transmisji on-line dostępnej na stronach portalu Polska.pl każdy może obserwować, w jaki sposób bociany składają i wysiadują jaja, być świadkiem wyklucia się piskląt oraz ich nieporadnych pierwszych prób wzbicia się w powietrze. Trzy dni temu w gniazdach pojawili się nowi mieszkańcy. Bociani rodzice przygotowywali się na przyjęcie maluchów od ponad miesiąca.

Chwile z życia bocianiej rodziny rejestrowane są przez kamery umieszczone w dwóch miejscowościach: w podlaskim Tykocinie oraz w nadmorskim Borkowie nieopodal Gdańska.

Na stronach portalu Polska.pl w serwisie “Bociany 2004″ znajdziemy także odpowiedzi na intrygujące pytania: Dlaczego bociany nie śpiewają” Czemu nie lubią latać nad morzem” Jak nazwa tego ptaka brzmi w innych językach, np. w języku bułgarskim, litewskim bądź chińskim” Możemy obejrzeć pocztówki, znaczki i fotografie przedstawiające naszych bocianich przyjaciół, jak również wziąć udział w konkursie plastycznym “Narysuj bociana!”

Obie bocianie rodziny od kilku dni cieszą się z narodzin swojego potomstwa. Przed nimi – trud wychowania!

“Bociany 2004” jest częścią serwisu edukacyjnego Polska Przyroda, w którym prezentowane są najcenniejsze skarby naszego regionu Europy. Portal Polska.pl działa w ramach Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej NASK.

http://www.polska.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry