Brainly ma 100 mln użytkowników i 14 mln dolarów na dalszy rozwój

Opublikowano: 26 października 2017. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Brainly, największa na świecie platforma peer-to-peer learning z siedzibą w Krakowie, ogłosiło osiągnięcie liczby 100 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie. Wydarzenie to zbiegło się z pozyskaniem inwestycji wynoszącej 14 milionów dolarów w ramach rundy finansowania B1. Środki pochodzą w większości z funduszu Kulczyk Investments. W rundzie uczestniczyli również inwestorzy, którzy już wcześniej wsparli Brainly: Naspers, General Catalyst, Point Nine Capital oraz Runa Capital.

Brainly ma 100 mln użytkowników i 14 mln dolarów na dalszy rozwój 1Osiągnięcie pułapu 100 milionów użytkowników miesięcznie stawia Brainly w światowej czołówce firm technologicznych. To dla firmy kolejny ważny krok milowy po zeszłorocznym przejęciu największego konkurenta na rynku amerykańskim – OpenStudy.

Przekroczenie pułapu 100 milionów użytkowników zbiegło się z pozyskaniem 14 milionów dolarów inwestycji pochodzącej głównie z funduszu Kulczyk Investments. Dzięki pozyskanym właśnie środkom, Brainly w ramach rundy B zebrało łącznie 29 milionów dolarów. Dzięki dodatkowym funduszom pozyskanym z Kulczyk Investments, Brainly będzie kontynuować globalny rozwój i rozszerzać swój zespół produktowy, który skoncentruje się na rozwoju nowych, spersonalizowanych funkcji uczenia się.

Brainly idealnie wpisuje się w naszą strategię vc. To bardzo dobry zespół, świetny produkt i globalny potencjał rozwoju. Łączy nas fascynacja nowoczesną technologią oraz partnerskie budowanie wartości – powiedział Sebastian Kulczyk.

Od początku działalności, w 2009 roku, w ramach inwestycji Brainly pozyskało łącznie 38,5 miliona dolarów.

Dawid ZarazińskiBrainly ma 100 mln użytkowników i 14 mln dolarów na dalszy rozwój

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.