Brainly pozyskało 30 mln na rozwój

Opublikowano: 16 października 2014. Kategoria: Rynek Startupy. Tagi: ,

Brainly, polski startup z branży edukacyjnej, pozyskał 30 mln zł od amerykańskich inwestorów na rozwój projektu. Środki przeznaczone będą również na otwarcie biura w Nowym Jorku.

Kwotę 9 milionów dol. zainwestował w rundzie A fundusz General Catalyst Partners oraz Runa Capital, Learn Capital i Point Nine. Jednym z pierwszych kroków będzie otwarcie biura w Nowym Jorku, kierownictwo którego obejmie jeden ze współwłaścicieli – Michał Borkowski.

Dzięki wsparciu inwestorów możemy realizować naszą wizję portalu, wzbogacić ją o doświadczenia nowych ludzi, których zamierzamy zatrudnić, by stworzyć Brainly nowej generacji. Uzyskane środki pozwolą na błyskawiczny rozwój portalu oraz rozwój serwisu w kolejnych krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych – powiedział Michał Borkowski.

Tomek Kraus i Michał Borkowski

Tomek Kraus i Michał Borkowski

Brainly pomaga uczniom w rozwiązywaniu zadań domowych i utrwalaniu wiedzy. Projekt funkcjonuje w 12 wersjach językowych, jest dostępne w 35 krajach na całym świecie, a jego strony miesięcznie przegląda ponad 30 milionów uczniów. W Polsce znany jest jako zadane.pl. Nad poprawnością merytoryczną czuwa ponad 450 moderatorów. Co godzinę w Brainly jest zadawanych ponad 10 tysięcy pytań z różnych dziedzin wiedzy, jak matematyka, angielski, historia, geografia, zdrowie czy biznes.

Sylwester KozakBrainly pozyskało 30 mln na rozwój

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.