Brainly pozyskuje dodatkowe 15 mln dol. na inwestycje

Opublikowano: 16 maja 2016. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Brainly, polski startup edukacyjny, pozyskał dodatkowe 15 mln dol. finansowania na rozwój. Obecnie całkowita wartość inwestycji finansowanych przez Naspers, General Catalyst Partners, Point Nine Capital, Runa Capital i Learn Capital osiągnęła 27 mln dol.

Twórcy chcą skupić się obecnie personalizacji rozwiązań, zostaną również dodane elementy grywalizacji.

brainlyWierzymy, że nauka oparta na wzajemnych interakcjach uczniów jest najskuteczniejszym sposobem na zwiększenie ciekawości i budowanie zaufania między nimi. Nikt nie wie wszystkiego, ale każdy wie coś. Dzięki naszym inwestorom, Brainly ma okazję do dalszego rozwoju tej wizji w Stanach Zjednoczonych, natomiast w dalszym ciągu umacnia inne rynki w Azji, Europie i Ameryce Południowej – powiedział CEO Brainly Michał Borkowski.

Brainly jest największą na świecie społecznością social learningową dla uczniów. Dociera globalnie do ponad 60 milionów użytkowników w 35 krajach, korzystających z 12 wersji językowych, między innymi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Ameryce Południowej i Azji. W Polsce platforma znana jest jako Zadane.pl

Sylwester KozakBrainly pozyskuje dodatkowe 15 mln dol. na inwestycje

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.