Brave Lamb Studio rozpoczyna kolejny etap prac nad War Hospital

Prace nad War Hospital, realizowane przez Brave Lamb Studio z Rodziny Movie Games, wchodzą na kolejny etap. Spółka zakończyła niedawno fazę Vertical Slice oraz rozpoczęła realizację wersji Alpha gry, w której znajdą się wszystkie mechaniki i materiały potrzebne do jej ukończenia. Równolegle do procesów produkcyjnych Zarząd prowadzi rozmowy z międzynarodowymi podmiotami zainteresowanymi rolą globalnego wydawcy tytułu. W rozmowach uczestniczy obecnie 50 wydawców, a od kilku z nich Spółka otrzymała już konkretne oferty wydania gry.

W ramach War Hospital gracz będzie zarządzał brytyjskim przyfrontowym szpitalem polowym podczas I wojny Światowej. Zadaniem gracza będzie m.in. podejmowanie trudnych moralnych decyzji od których będzie zależało życie i śmierć pojedynczych żołnierzy, utrzymywanie obrony szpitala polowego oraz budowanie jego struktury, przy jednoczesnej, coraz trudniejszej walce o zasoby.

Brave Lamb Studio rozpoczyna kolejny etap prac nad War Hospital 1
War Hospital,

Ostatnie miesiące spędzone przez deweloperów studia przy produkcji War Hospital pozwoliły na zamknięcie głównych mechanik gry w fazie prototypu. Zostały również zaimplementowane główne postaci oraz warstwa narracyjna w pierwszej wersji. Osiągnięta została również spójność wizualna produkcji. 

Vertical slice to fragment gry przygotowany w taki sposób, aby zaprezentować obecne w niej mechaniki i sposób ich oddziaływania na siebie w ramach spójnego, grywalnego produktu. Na jego podstawie można sprawdzić funkcjonowanie rozwiązań i wprowadzić niezbędne poprawki jeszcze na wczesnym etapie prac.

Wszystkie osoby biorące udział w testach bardzo pozytywnie wypowiedziały się o jakości i zaawansowaniu prototypu. prototypu biorąc pod uwagę jedynie 6 miesięcy developmentu co jedynie dowodzi wysokiej jakości zespołu, którym dysponuje Brave Lamb. Tak pozytywne opinie pozwalają nam z jeszcze większym zapałem realizować kolejne etapy prac nad War Hospital. Oprócz wersji Alpha koncentrujemy się na przygotowaniu grywalnej wersji na konsole PS5 oraz Xbox Series X/S. Już w tej chwili – w zasadzie z ostatniej chwili mogę potwierdzić, że dysponujemy grywalną wersją prototypu na platformę Xbox Series X/S co jest kolejną realizacją kluczowego milestone na kilka dni przed zaplanowaną datą jego ukończenia. Prowadzimy również badania nad potencjalnym portem na wcześniejsze generacje konsol, a także rozmowy z 50 globalnymi wydawcami, które zintensyfikowały się po realizacji etapu Vertical Slice – powiedział Michał Dziwniel, główny producent i Członek Zarządu Brave Lamb Studio.

Brave Lamb Studio to team składający się z 19 najlepszych specjalistów z branży gamedev, pracujących wcześniej m.in. dla takich firm jak Techland, CD Projekt Red czy People Can Fly. Głównym producentem gry jest Michał Dziwniel, działający w branży od 2010 roku. Członkowie studia mieli okazję współtworzyć takie gry jak Cyberpunk 2077, Dying Light 2, Sniper: Ghost Warrior 2, Outriders, czy Pure Farming 2018.

Link do strony gry War Hospital na platformie Steam: https://store.steampowered.com/app/1553000/War_Hospital/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry