Brytyjski premier ma własną aplikację na iPada

W ubiegłym roku pojawiły się doniesienia, że premier Wielkiej Brytanii otrzyma własną aplikację na iPada. Właśnie się to potwierdziło – choć sama aplikacja pozostaje niedostępna dla zwykłych użytkowników. Co ciekawe, premier korzysta z danych dostarczanych przez lokalne startupy.

Brytyjski premier ma własną aplikację na iPada 1Jak donosi TheNextWeb, potwierdzenie istnienia aplikacji pochodzi od brytyjskiej wyszukiwarki Adzuna, startupu agregującego m.in. ogłoszenia rekrutacyjne, które dostępne są w aplikacji premiera.

Co wiadomo o tym programie? Powstawał blisko rok, tworzony przez pracowników rządu, a nie zewnętrzną firmę. Obecnie znajduje się w fazie testów, ale dostęp do niego jest ściśle ograniczony.

Aplikacja nie jest natywnym rozwiązaniem dla iPada, ale raczej aplikacją webową, która uruchamiana jest na tablecie lub w przeglądarce komputera. David Cameron jest jednak fanem rozwiązań Apple i to głównie z myślą o iPadzie powstało to rozwiązanie. Nie wiadomo jak aplikacja wygląda, ale ma przypominać wykonanie stron rządowych gov.uk.

Jakie możliwości daje aplikacja? Brytyjski premier będzie miał dzięki niej podgląd do wielu kluczowych danych: popularnych tematów w wyszkuwarkach, liczb dotyczących zatrudnienia (od Adzuna właśnie), wskaźników ekonomicznych, wydatków budżetowych i innych informacji, które mogą być przydatne w rządzeniu krajem. Wiele z danych pochodzi od brytyjskich startupów.

źródło zdjęcia

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry