Bubbler.pl – moda na wymienianie

W pierwszej dekadzie lipca rusza serwis internetowy bubbler.pl. Serwis został stworzony z myślą o rosnącej grupie internautów, która poprzez sieć pragnie wymieniać wszelkiego rodzaju przedmioty oraz usługi. Projektowanie serwisu poprzedziła kilkumiesięczna faza badań rynku oraz analiza doświadczeń zagranicznych i polskich serwisów zaliczanych do grono serwisów społecznościowych (Web 2.0).
Efektem prac przygotowawczych było stworzenie koncepcji serwisu bezgotówkowej wymiany przedmiotów i usług, który jest w pełni dostępny dla wszystkich użytkowników Internetu. Dostępność w tym kontekście oznacza darmowy charakter serwisu. Istotą funkcjonowania serwisu bubbler.pl jest prowadzenie procesu wymiany bez pobierania jakichkolwiek opłat od użytkowników. Serwis bubbler.pl zamierza generować swoje dochody poprzez wpływy z reklam.

U podstaw stworzenia serwisu leżała chęć uruchomienia nowatorskiego, nowoczesnego, przyjaznego dla użytkownika serwisu, który będzie promował modę na wymienianie przedmiotów oraz usług wszelkiej maści bez zaangażowania środków finansowych. Poprzez takie podejście serwis bubbler.pl ma stać się dostępny dla wszystkich internautów niezależnie od zasobów portfela oraz pozycji zawodowej. Serwis bubbler.pl daje również internautom możliwość tworzenia klubów oraz kręgów wymiany, które skupiać będą miłośników określonych
przedmiotów bądź osób. Wyposażenie serwisu w wyżej wymienione narzędzia umożliwi użytkownikom stałą ingerencję w jego rozwój.

Z analiz, które zostały przeprowadzone na zlecenie Alternativ Media Solutions AMS Sp. z o.o. wynika, iż tak zaprojektowany i funkcjonujący serwis może liczyć na bardzo duży odzew, porównywalny z serwisami typu: allegro.pl, sympatia.pl, itp. Oczywiście wymaga to określonych nakładów i stosownej polityki reklamowej.

Serwis jest obecnie w fazie testowej. Inauguracja funkcjonowania serwisu planowana jest na drugą dekadę lipca bieżącego roku. Uruchomienie serwisu bubbler.pl zbiega się w czasie z rozpoczęciem funkcjonowania szeroko opisywanego w prasie amerykańskiego serwisu lala.com (płatna wymiana płyt).

Zarządzający Projektem bubbler.pl planują w przyszłości uruchomienie podobnych serwisów w innych krajach europejskich.

www.bubbler.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top