Business Angel Seedfund wspiera studentów

Opublikowano: 5 września 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Fundusz Business Angel Seedfund, w ramach konkursu realizowanego przy współpracy brytyjskiego Uniwersytetu Cambridge i Ambasady Brytyjskiej przez CambridgePYTHON, wesprze inwestycyjnie najlepsze pomysły biznesowe polskich studentów i młodych naukowców.

Inwestycyjny fundusz zalążkowy Business Angel Seedfund nawiązał współpracę z CambridgePYTHON – organizatorem II edycji konkursu innowacyjnych przedsięwzięć „Wiesz, Wymyśl, Wygraj”. Innowacyjne projekty zgłoszone do konkursu przechodzą kilka etapów kwalifikacji i doskonalenia. Fundusz Business Angel Seedfund zadeklarował chęć wsparcia inwestycyjnego najlepszych pomysłów wyłonionych w ramach konkursu i aktywny udział w ocenie studenckich prac.

„Podobne przedsięwzięcia są świetną okazją do spotkań pomysłodawców z inwestorami. Mamy nadzieję znaleźć wśród konkursowych prac projekty godne uwagi” – komentuje Michał Olszewski z Business Angel Seedfund – „W najlepsze z nich bardzo chętnie zainwestujemy”.

„Miło jest nam powitać Business Angel Seedfund w gronie uczestników w panelu inwestorów II edycji konkursu” – dodaje dr Kamil Kulesza z CambridgePYTHON – „zwłaszcza, że mamy wiele wspólnych celów. Dodatkowo, obecność Funduszu z pewnością da projektom uczestniczącym w konkursie jeszcze większe możliwości zdobycia wsparcia inwestycyjnego i dostępu do know-how”.

„Wiesz, Wymyśl, Wygraj” – konkurs organizowany przez CambridgePYTHON przy współpracy z brytyjskim Uniwersytetem Cambridge. W Polsce projekt wspierają m.in. Ambasada Brytyjska, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Giełda Papierów Wartościowych oraz firmy konsultingowe i informatyczne. Celem projektu jest stymulacja przedsiębiorczości akademickiej. Ma wspierać tworzenie i rozwój akademickich innowacyjnych projektów z dziedziny high-tech. Uczestnikami konkursu są przede wszystkim studenci oraz młodzi pracownicy naukowi – zgłaszający swoje pomysły zespołowo lub indywidualnie. II edycja konkursu, której dotyczy zawarta umowa rozpoczęła się w lutym b.r. Etap przyznawania kapitału, w który zaangażowany będzie fundusz Business Angel Seedfund ma potrwać od września do grudnia b.r.

Sylwester KozakBusiness Angel Seedfund wspiera studentów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.