CA i Yahoo planują integrację produktów

Firma CA poinformowała o zawarciu umowy dystrybucyjnej z firmą Yahoo! Inc., dotyczącej wspólnej wersji paska narzędziowego Yahoo! Toolbar, która wejdzie w skład przyszłych wersji wszystkich produktów CA z linii Home/Home Office, w tym pakietu Internet Security Suite Plus 2008. Natomiast oprogramowanie antywirusowe CA Anti-Spyware, które nadal będzie używane w Yahoo! Toolbar, zapewnia bezpłatną, wszechstronną ochronę przed oprogramowaniem szpiegującym typu spyware, adware, rejestrującym sekwencje klawiszy lub przejmującym kontrolę nad przeglądarką oraz innymi zagrożeniami.
Oprogramowanie antywirusowe firmy CA we wspólnym pasku narzędzi CA i Yahoo! zapewnia wszechstronną ochronę przed wirusami, programami szpiegującymi, spamem, kradzieżami tożsamości i atakami hakerów. Upraszcza również użytkownikom programów Home i Home Office korzystanie z Internetu dzięki łatwiejszemu wyszukiwaniu informacji z pulpitu, możliwości szybkiego dostosowywania pasków narzędzi do potrzeb, obsłudze powiadomień e-mailowych oraz łatwemu dostępowi do łączy i usług firmy CA. Pasek narzędziowy CA/Yahoo! Toolbar może być używany z przeglądarką Internet Explorer lub Firefox.

Yahoo! nadal będzie stosować program CA do ochrony przed programami szpiegującymi w standardowym pasku Yahoo! Toolbar. Firma CA udostępni użytkownikom programu Anti-Spy Yahoo! Toolbar witrynę internetową z przydatnymi, zrozumiałymi i aktualnymi informacjami o programach szpiegujących i najnowszych zagrożeniach w Internecie, opracowywanymi na podstawie informacji z całego świata zebranych za pomocą narzędzia Security Advisor. Program Anti-Spy od 2004 r. umożliwia użytkownikom na całym świecie bezpłatne wykrywanie i usuwanie z komputerów niechcianego oprogramowania, takiego jak programy szpiegowskie i adware.

„Bezpieczeństwo w sieci jest bardzo ważną kwestią dla użytkowników Internetu. Jednak wielu z nich nadal nie wie, jakich produktów używać, aby uchronić się przed szkodliwym oprogramowaniem i programami szpiegującymi” — powiedział Joff Redfern, dyrektor ds. zarządzania produktami w dziale Yahoo! Search Distribution. „Ważne jest zapewnienie naszym użytkownikom najlepszych i najłatwiej dostępnych narzędzi do ochrony i umożliwiającym bezpieczne przeglądanie zawartości sieci. Będziemy w dalszym ciągu współpracować z firmą CA, dając użytkownikom paska Yahoo! Toolbar wysokiej jakości ochronę przed oprogramowaniem szpiegowskim”.

„Nie możemy się doczekać nowych produktów z linii Home/Home Office, które ukażą się we wrześniu” — powiedział Andrzej Molski, Dyrektor Zarządzający CA w Polsce. „Pasek narzędziowy CA/Yahoo! Toolbar będzie ich uzupełnieniem i ułatwi naszym klientom korzystanie z Internetu. Chcemy kontynuować współpracę w zakresie ochrony użytkowników przed programami szpiegującymi i zwiększenia bezpieczeństwa w Internecie poprzez integrację paska Yahoo! Toolbar z naszym oprogramowaniem”.

www.ca.com/pl

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top