CA wykryło atak wymierzony w banki

Eksperci CA zdemaskowali metody, jakimi posługują się internetowi przestępcy.
CA wykryło ataki phishingowe wymierzone w klientów banków. Korzystając z różnych środków przestępcy próbowali wydobyć od klientów dane kont oraz hasła dostępu. Jednym z pierwszych celów ataku był jeden z amerykańskich banków. Atak został przeprowadzony równolegle na kilka sposób, w tym poprzez fałszywe e-maile, które swoim wyglądem przypominały wzór wiadomości wysyłanych przez bank.

Niezwykłe w tym przypadku jest to, że metody używane do rozpowszechniania spamu, wirusów, spyware’ów, koni trojańskich i ataków szpiegowskich były identyczne. Oznacza to, że te same osoby są odpowiedzialne za wszystkie wymienione powyżej rodzaje ataków. Co gorsza, takie grupy hakerskie stale zmieniają wygląd rozsyłanych przez siebie maili. Dzięki temu unikają wykrycia przez zabezpieczenia systemów, które identyfikują groźne wiadomości na podstawie określonych fraz
i elementów graficznych. To czyni wszystkie rodzaje ataków trudniejszymi do zidentyfikowania i sprawia, że codziennie tysiące ludzi na całym świecie pada ofiarą groźnego spamu zawierającego szkodliwe oprogramowanie lub linki do stron wykradających prywatne dane.

www.ca.com/pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry