Case Study: Agencja REDage dla marki GARNIER

Agencja interaktywna REDage, specjalizująca się w e-marketingu firm kosmetycznych, przygotowała we wrześniu 2007 kampanię promocyjną farb do włosów marki GARNIER. Marka ta jest częścią światowego koncernu kosmetycznego L’Oreal, oferującego produkty do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Założenia kampanii

Głównym założeniem kampanii było podniesienie świadomości produktu GARNIER100% COLOR (paleta 22 kolorów) w określonej grupie docelowej – kobiety w wieku 20-30 lat, z dużych miast, wykształcone, mające wyraziste poglądy na życie i radość życia w sobie, ceniące wyraziste kolory swoich włosów. Kampania miała poprzez zabawę wzmocnić relacje konsumentek z marką GARNIER, przywiązać do niej, a także wesprzeć sprzedaż nowej linii farb. Autorzy akcji postanowili włączyć konkretne konsumentki do aktywnego promowania produktu. 
 
Case Study: Agencja REDage dla marki GARNIER 1

Budowanie społeczności przez serwis www

Głównym elementem kampanii „GARNIER100%TY” był serwis www.garnierstoprocent.pl, w całości przygotowany przez agencję REDage. Najważniejsze elementy serwisu to: Forum (budujące społeczność wokół projektu), Quiz koloryzacyjny (wypełnienie kwestionariusza pozwalało otrzymać poradę eksperta i rekomendacje odnośnie odcienia farby), zabawa 100%GRA (układanie kolorowych kulek), 100% FANTAZJI KOLORU – pomysły użytkowniczek na ciekawe, oryginalne nazwy kolorów oraz 100%MOZAIKA (mozaika ze zdjęć układana przez użytkowników). W trakcie kampanii odbywał się także konkurs „Strefa Punktowa”, polegający na zbieraniu na swoim koncie punktów przyznawanych za różnego rodzaju aktywności: układanie Mozaiki, udział na Forum, czy grę w kulki. Użytkownicy z największą ilością punktów otrzymali zestawy kosmetyków GARNIER o wartości 200 zł.

Case Study: Agencja REDage dla marki GARNIER 2

100%SŁAWY – czyli moje zdjęcie na opakowaniu

Jedno z najważniejszych założeń kampanii – włączenie użytkowniczek do promocji produktu – zrealizowano w konkursie ”100%SŁAWY – Zostań twarzą GARNIER100% COLOR”. Konkurs polegał na wkomponowaniu przez kobiety swojego zdjęcia w opakowanie produktu Garnier100% Color. Uczestniczki „wkładały” zdjęcia on-line do specjalnych szablonów na stronie www.garnierstoprocent.pl. Nagrodą w konkursie były profesjonalne sesje fotograficzne dla trzech kobiet oraz publikacja ich wizerunku na wybranych opakowaniach produktów Garnier 100%. O zwycięskich „twarzach” zdecydowało jury, składające się z przedstawicieli marki Garnier i agencji REDage. Do sesji fotograficznej finalistki konkursu 100%SŁAWY przygotowywał Leszek Czajka, jeden z najbardziej cenionych stylistów fryzur w Polsce, ambasador marki L’Oreal i stylista w programach „Taniec z gwiazdami” i „Jak Oni śpiewają”. Agencja REDage przygotowała również reportaż z tej sesji, który można zobaczyć na stronie serwisu:  www.garnierstoprocent.pl/100_procent_slawy/reportaz

Case Study: Agencja REDage dla marki GARNIER 3

Rezultaty kampanii

W ciągu 6 miesięcy trwania kampanii, w serwisie www.garnierstoprocent.pl zarejestrowało się 12 000 kobiet, a stronę odwiedziło w sumie 80 000 użytkowników. Odnotowano ponad milion odsłon serwisu. O zainteresowaniu projektem „GARNIER100%TY” może świadczyć także ilość czasu, jaką użytkownicy spędzali na stronie www.garnierstoprocent.pl – średnio około 2 godzin. Popularność konkursu „100%SŁAWY” przerosła oczekiwania organizatorów i konieczne było zorganizowanie drugiej jego edycji (styczeń-marzec 2008). Akcja „GARNIER100%TY” wsparta została kampanią internetową, do której kreacje przygotowała także agencja REDage.

Autor: Eliza Łuczak-Hołowczyc
Managing Director agencji REDage
[email protected]

RED age jest młodą, szybko rozwijającą się interaktywną agencją reklamową, której główym polem działania jest Internet. Ludzie związani z REDage pracowali dla takich marek jak, m.in.: Shell, HBO, Vichy, Garnier, La Roche Posay, Normaderm, Loreal. Wśród propozycji REDage są takie usługi jak prowadzenie audytu marketingowego, opracowanie strategii komunikacji marketingowej, projektowanie kampanii reklamowych, planowanie mediów, produkty reklamowe ATL i BTL, projektowanie kreacji reklamowych do Internetu i wiele innych.

www.REDage.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top