CBS przejmie sieć serwisów CNET

Korporacja medialna CBS poinformowała o przejęciu sieci CNET, do której – oprócz flagowego serwisu – zaliczają się takie witryny jak GameSpot, UrbanBaby, BNET i ZDNet. Dzięki temu CBS stanie się ważnym graczem w amerykańskim internecie.
Informację tę podała w czwartek dyrektor generalna CBS Leslie Moonves. Zgodnie z umową medialny gigant zapłaci 11,50 USD za jedną akcję CNET Networks, co da łącznie 1,8 mld dolarów. W ten sposób CBS wejdzie do pierwszej dziesiątki firm internetowych w USA. Będzie miał 54 mln unikalnych użytkowników w USA i ponad 200 mln na całym świecie.

Moonves powiedziała: Okazja do przejęcia tak zyskownej, szybko rozwijającej się i dobrze zarządzanej firmy zdarza się bardzo rzadko. CBS od dawna stawia na wysokiej jakości serwisy. CNET poszerzy nasz zasięg i umożliwi dotarcie do nowej, globalnej grupy odbiorców.

W portfelu CNET-u znajdują się takie serwisy jak CNET news.com, ZDNet, GameSpot, TV.com, mp3.com, Urban Baby, CHOW, Search.com, BNET, MySimon i TechRepublic. Są one popularne nie tylko w USA, ale także na przykład w Chinach. Roczne przychody całej sieci za 2007 rok przekroczyły 400 mln USD.

Mike Arrington z TechCruncha napisał, że Neil Ashe [dyrektor generalny CNET-u] przejdzie do historii jako człowiek, który musiał sprzedać cudowne dziecko internetu podstarzałemu medialnemu dinozaurowi. Ale dzięki przejęciu inwestorzy odzyskają pieniądze, które stracili podczas rządów Ashe’a.

Źródło: Yahoo! Biz/TechCrunch

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry