Cena filmu promocyjnego – najważniejsze elementy

To zupełnie oczywiste, że trudno Ci się orientować w dokładnych kosztach produkcji i wiedzieć dlaczego dana rzecz kosztuje więcej, a inna mniej w nieswojej branży. Rozsyłasz zapytania do firm produkcyjnych i dostajesz skrajnie różne cenniki. To raczej nie ułatwia Ci podjęcia decyzji i dokonania wyboru. Dlatego postaramy się  wyjaśnić co wchodzi w skład całego kosztu wykonania filmu dla Twojej firmy.

Wyposażenie

TV camera on a crane on football mach or concertChociaż koszty sprzętu filmowego raczej spadają, szybko rozwijające się nowe technologie sprawiają, że trzeba być cały czas na czasie i udoskonalać posiadane urządzenia. Cena za sprzęt użyty podczas produkcji to nie tylko częściowy zwrot kosztów, które firma poniosła kupując go, ale też konserwacja, naprawy, aktualizacje oraz ubezpieczenie. Im lepszy sprzęt tym lepszy będzie efekt końcowy. Może Ci się wydawać, że do stworzenia filmu wystarczy kamera i mikrofon, ale tak nie jest. Nie zapominaj o odpowiednim oświetleniu o dobrej jakości dźwięku, który wymaga profesjonalnych rejestratorów. Niektóre produkcje wymagają dodatkowego sprzętu, który trzeba wypożyczyć, a to również generuje wzrost kosztów.

Ekipa filmowa

Tutaj również wszystko zależy od wielkości przedsięwzięcia. Przy dużych produkcjach potrzebna będzie dodatkowa załoga: oświetleniowcy, obsługa planu, większa ilość operatorów. Ale nawet mała produkcja wymaga zatrudnienia więcej niż jednej osoby. Potrzebny będzie reżyser, operator, kierownik planu. Jeśli chcesz żeby w Twoim filmie występowali ludzie trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie ich – zaangażować stylistę, profesjonalny make-up.Wybierz profesjonalną ekipę filmową, która zajmie się organizacją produkcji od a do z.

Aktorzy i statyści

Zatrudnienie osób, które będą występowały w Twoim filmie również wymaga nakładów finansowych. Jeśli postać ma w filmie wypowiadać jakieś kwestie najlepiej jest zaangażować profesjonalnego i doświadczonego aktora, jeśli w filmie nie będzie wypowiadanych kwestii, można zatrudnić statystę – z niższą stawką niż aktor. Można też zaangażować własnych pracowników lub znajomych, to będzie spora oszczędność, ale przemyśl dobrze ten krok. Nie wszyscy bowiem dobrze czują się przed kamerą, a nienaturalny bohater filmu może przynieść w filmie skutek odwrotny do zamierzonego.

Autor treści: Fest Ekipa

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top