Ceny konkurencji na wyciągnięcie ręki – Dealavo Smart Prices

Raporty na temat rozwoju polskiego e-commerce wyglądają obiecująco. Klienci zdają sobie sprawę z tego, że wirtualne zakupy są często szybsze, tańsze i na skinięcie palca (czy raczej kliknięcie myszki) dostarczane pod same drzwi. Rosnący rynek sprawia, że konsument jest usatysfakcjonowany – może przebierać w morzu ofert. Dla internetowego przedsiębiorcy sprawa jest bardziej skomplikowana – duży rynek równa się dużej konkurencji… głównie cenowej.

Jeżeli jesteś właścicielem e-sklepu problem zapewne nie jest Ci obcy – ceny na rynku e-commerce zmieniają się z zawrotną prędkością. Posiadasz 1 000 produktów w swojej ofercie? A może 100 000? Dotychczas sprawdzanie tylu cen u konkurencji prowadzone tradycyjnymi metodami było długie i nieefektywne, żeby nie powiedzieć: bezcelowe. Dealavo Smart Prices cały ten ogrom danych dostarczy do Ciebie w prostej formie i sprawi, że na kontrolę konkurencji będziesz mógł poświęcić tyle czasu, ile zajmuje wypicie porannej kawy.

Jak dokładnie działa?

dealavo duże logoDo Dealavo logujesz się z poziomu przeglądarki internetowej. Po zalogowaniu widzisz listę swoich produktów, a obok nich konkurencyjne oferty cenowe – wszystko oznaczone odpowiednimi kolorami, tak by zwrócić Twoją uwagę na konkretne pozycje. Dużo Twoich ofert oznaczonych jest zielonym kolorem? Być może ceny tych produktów są zbyt niskie i da się je podnieść – bez szkody dla Twojej konkurencyjności. Analogicznie: dużo koloru czerwonego oznacza, że Twoi konkurenci sprzedają oznaczone produkty o wiele taniej. Oprócz tego Dealavo Smart Prices pozwala na skonfrontowanie Twoich artykułów bezpośrednio z wybranym e-sklepem 1:1, czy na generowanie historycznych raportów cenowych w pliku Excel. Dążąc do jak najlepszego zrozumienia potrzeb klienta twórcy wprowadzili w ostatnim czasie także szereg nowych usprawnień, takich jak: zbadanie trendów sprzedaży (ile spadła, a ile wzrosła Twoja oferta w rankingu), a także samodzielne dodawanie dowolnych ofert konkurencji do rankingów cenowych. ZRESZTĄ, ZOBACZ TO SAM!

Wideoprezentacja ilustrująca działanie Dealavo

Stosowanie tego typu rozwiązań za granicami Polski od lat jest codziennością. Na rodzimym gruncie Dealavo jest jednym z pionierów, który już zdążył zająć wysoką pozycję wśród niezbędnych narzędzi e-commerce.

Jesteś właścicielem e-sklepu? A może prowadzisz hurtownię? Dealavo Smart Prices z powodzeniem wykorzystywane jest również przez producentów. Jeżeli nie jesteś pewien, czy pomoże w rozwoju Twojego biznesu skorzystaj z wersji demo – jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Zespół Dealavo pomoże dostosować narzędzie do Twoich potrzeb i udostępni je na okres testu – minuta poświęcona uruchomieniu Dealavo może oznaczać wiele zaoszczędzonych minut w przyszłości.

www.dealavo.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry