CEREAN ma platformę portalową Comtica

CEREAN, międzynarodowe stowarzyszenie firm z branży nieruchomości uruchomiło korporacyjny serwis na platformie Comtica Enterprise Portal. Nowe rozwiązanie ma usprawnić zarządzanie treścią i ujednolicić przekaz informacyjny w całym regionie.

-Przed wdrożeniem Comtica Enterprise Portal utrzymywaliśmy tradycyjny serwis WWW zbudowany w oparciu o język HTML. Wiązało się to z rozmaitymi utrudnieniami w procesie zarządzania treścią, ponieważ wówczas rozwiązanie nie posiadało uniwersalnych narzędzi edycji treści, takich jakie oferują współczesne systemy CMS – mówi Joanna Iwanowska, dyrektor zarządzająca CEREAN. -Obecnie na platformie Comtica zbudowano nie tylko serwis internetowy, ale przekazano nam również funkcje do zarządzania treścią. Dzięki temu osoby odpowiedzialne za informacje zawarte na stronach CEREAN samodzielnie je edytują, bez pomocy informatyków.

Celem wdrożenia portalu było uruchomienie jednej platformy informatycznej i wspólnego serwisu dla wszystkich międzynarodowych oddziałów i partnerów organizacji CEREAN. Teraz serwis korzysta z jednej bazy danych, wykorzystuje jednorodną technologię i posiada łatwe w obsłudze funkcje do zarządzania treścią. Utrzymanie międzynarodowego serwisu w spójnej architekturze pozwoliło stowarzyszeniu CEREAN ujednolicić przekaz informacyjny w skali całego regionu. Członkowie i osoby zrzeszone mają w kanale internetowym dostęp do żywych i bardziej aktualnych informacji. CEREAN zyskał możliwości pełniejszego promowania własnej misji i wizerunku w mediach elektronicznych. W przyszłości może tez swobodnie rozwijać platformę pod kątem funkcjonalnym.

-W naszym przypadku użytkownicy serwisu i osoby kontaktujące się z nami działają w wielkim rozproszeniu. Dlatego najłatwiejszy, najszybszy i tani kanał informacyjny, jakim jest Internet, musi być optymalnie skonfigurowany, przekaz musi być spójny i zawsze aktualny – dodaje Joanna Iwanowska.

Portal CEREAN wdrożono w trzy tygodnie. Prace objęły konfigurację platformy pod kątem wymagań funkcjonalnych, stworzenie grafiki, wypełnienie sekcji treścią oraz szkolenie pracowników. Comtica wykonała projekt w technologii NET. W najbliższej przyszłości portal ma być rozwijany pod kątem funkcjonalnym.

http://www.comtica.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top