Certyfikacja ze standardów IPC – jakość usług szkoleniowych PB Training

Uzyskanie honorowanego międzynarodowo certyfikatu IPC to najlepsze potwierdzenie umiejętności i kompetencji zawodowych osób zatrudnionych w branży elektronicznej, a wykorzystywanie najnowszych standardów IPC przekłada się na zauważalną poprawę efektywności pracy oraz jakości wytwarzanych komponentów i zespołów elektronicznych. Dzięki ujednoliceniu i ustandaryzowaniu wszystkich procesów produkcyjnych uzyskuje się pełną zgodność produkowanej elektroniki ze standardami i wymaganiami największych światowych producentów, co pozwala poprawić konkurencyjność zarówno na rynkach lokalnych, jak i międzynarodowych.

Certyfikacja ze standardów IPC - jakość usług szkoleniowych PB Training 1

Autoryzowane szkolenia IPC są na polskim rynku dostępne w PB Training – wydzielonej strukturze szkoleniowej renomowanej polskiej firmy PB Technik, dostarczającej najnowocześniejsze rozwiązania i produkty dla podmiotów prowadzących działalność w szeroko rozumianej branży elektronicznej.

Autoryzowane Szkoleniowe Centrum IPC PB Technik – najnowocześniejsza infrastruktura szkoleniowa w Polsce

Autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC należące do PB Technik to doskonale wyposażony obiekt, który został zaprojektowany w taki sposób, by prowadzenie szkoleń z zakresu norm IPC było możliwe dla grup różnej wielkości, tzn. od kilku do nawet kilkunastu (maksymalnie 15) osób, zgodnie ze standardami szkoleń.

Stanowiska szkoleniowe w Autoryzowanym Centrum IPC są wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia i narzędzia, a także wyciągi stanowiskowe oraz niezbędne zabezpieczenia antystatyczne. Aby umożliwić prowadzenie szkoleń niezależnie od sytuacji epidemiologicznej, obiekt został w pełni przystosowany do prowadzenia szkoleń zgodnie z najbardziej rygorystycznymi restrykcjami sanitarnymi obowiązującymi w trakcie pandemii COVID-19.

Certyfikacja IPC – jaki certyfikat IPC można uzyskać w PB Training?

Certyfikacja IPC pozwala zdobyć międzynarodowo honorowany imienny certyfikat, który stanowi obiektywne potwierdzenie posiadania wiedzy oraz umiejętności w zakresie danej normy IPC. W zależności od profilu szkolenia w PB Training można uzyskać certyfikat Specjalisty lub Trenera IPC.

Specjalista IPC

Certyfikat Specjalisty IPC jest przyznawany każdemu uczestnikowi szkolenia w zakresie wybranej normy IPC, który z wynikiem pozytywnym zaliczy test egzaminacyjny odbywający się na zakończenie kursu. Warto pamiętać, że Specjalista IPC uzyskuje tytuł na określony czas, czyli na 2 lata od daty egzaminu. Aby zachować ciągłość uprawnień i przedłużyć je na kolejne 2 lata, wymagana jest recertyfikacja, którą należy przeprowadzić przed upływem ważności posiadanego certyfikatu. Odnowienie uprawnień może się odbyć w Centrum Szkoleniowym PB Technik.

Trener IPC

Zdobycie certyfikatu Trenera IPC wymaga ukończenia szkolenia w zakresie wybranej normy IPC oraz uzyskania pozytywnego wyniku egzaminu certyfikacyjnego, przeprowadzanego na zakończenie szkolenia. Certyfikowany Trener IPC może następnie przeprowadzać szkolenia dla osób zainteresowanych uzyskaniem certyfikatu Specjalisty IPC w zakresie tej normy, dla której Trener posiada aktualny certyfikat. Uprawnienia Trenera IPC zdobywa się na 2 lata od daty egzaminu, a po upływie tego okresu wymagana jest recertyfikacja w celu utrzymania ciągłości uprawnień. Odnowienie certyfikatu Trenera IPC jest możliwe w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC należącym do PB Technik.

Certyfikacja ze standardów IPC - jakość usług szkoleniowych PB Training 2

Szkolenia IPC – oferta PB Training

Szkolenia IPC dostępne w PB Training obejmują wszystkie wykorzystywane obecnie normy IPC w ich najnowszych rewizjach, dzięki czemu udział w szkoleniu prowadzonym przez kadrę PB Training daje pewność uzyskania aktualnej, rzetelnej wiedzy zarówno w zakresie teoretycznym, jak i praktycznym.

Oferta PB Training obejmuje następujące normy i certyfikaty IPC:

  • IPC 600 – kryteria dopuszczalności płyt drukowanych
  • IPC 610 – kryteria dopuszczalności zespołów elektronicznych
  • IPC/WHMA-620 – wymagania i kryteria akceptacji dla kabli i wiązek przewodów
  • IPC 7711/7721 – poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych
  • IPC J-STD-001 – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych
  • IPC J-STD-001 SPACE – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych z uwzględnieniem sprzętu elektronicznego do zastosowań kosmicznych

PB Training – uzyskaj certyfikat IPC u renomowanego partnera IPC

PB Training to autoryzowany partner IPC w zakresie szkoleń certyfikacyjnych dla specjalistów z branży elektronicznej. Szkolenia prowadzone przez specjalistów PB Training są przeznaczone dla specjalistów na różnym stopniu zaawansowania i w każdym przypadku są dostosowywane do potrzeb uczestników. Kadra dydaktyczna PB Training to praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy w trakcie szkoleń przekazują uczestnikom również wiedzę zdobytą w trakcie pracy i niedostępną nigdzie indziej.

Więcej informacji na temat certyfikacji IPC w zakresie poszczególnych standardów oraz wszystkie szkolenia IPC dostępne w aktualnej ofercie PB Training można znaleźć bezpośrednio na stronie firmy pod adresem https://pbtraining.com.pl/

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top