Chcesz udostępnić wpis domeny.org.pl

Opublikowano: 30 kwietnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W sieci powstał i funkcjonuje już w pełnym wymiarze serwis domeny.org.pl .

Zadaniem, jakie twórcy serwisu postawili przed sobą, jest kontaktowanie ludzi chcących udostępnić innym lub posiadać samemu wpis (IN A bądź inny) w konkretnej domenie zamieszczonej w bazie domen. Na stronach serwisu można również udostępnić komuś lub uzyskać samemu secondary dns. Oznacza to, że można bez trudu i bezpłatnie stać się posiadaczem domeny np. kowalski.microsoft.com , o ile firma ta zechce zaistnieć w bazie domen serwisu.

Lista dostępnych już domen jest do wglądu na podstronie http://www.domeny.org.pl/baza.php i nie brakuje tam atrakcyjnych propozycji.

Inicjatywa domeny.org.pl powstała dla rozładowania gęstniejącego ruchu w polskim internecie, związanego z secondary DNS’ami, jak i dla ludzi nie mających znacznych środków pieniężnych na wykupienie domeny w NASK-u lub u innego operatora.

Pomysł jest wsparciem dla serwisów Żłobek dla administratorów oraz Software Support Task Force.

Domeny.org.pl jest serwisem niekomercyjnym – nie przynosi swoim twórcom korzyści materialnych. Również od jego użytkowników nie są pobierane żadne opłaty.

Twórcy serwisu lokują swoje korzenie w szeroko rozumianym środowisku użytkowników wolnych (opartych o takie licencje jak GNU GPL) systemów operacyjnych i wolnego oprogramowania.

Serwis powstał pod koniec roku 2001, a w pełnej formie działa od lutego 2002.

http://www.domeny.org.pl

Sylwester KozakChcesz udostępnić wpis domeny.org.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.