Chiński OS dla smartfonów już wkrótce

Baidu, chiński gigant wyszukiwarkowy, ogłosił szczegóły dotyczące smartfona, dzięki któremu chce stać się znaczącą konkurencją dla Apple i produktów z Androidem.

Wyprodukowany przez firmę Foxconn Changhong H5018 będzie pierwszym urządzeniem działającym w oparciu o platformę Baidu Cloud Smart Terminal. Telefon ma stać się konkurencyjny w stosunku do zachodnich odpowiedników w dwóch istotnych kwestiach. Cena telefonu kształtować się będzie w okolicach 150 dolarów, zaś każdy posiadacz smartfona dostanie 100 GB przestrzeni na Netdrive Baidu, chińskim odpowiedniku Google Drive.

Chiński OS dla smartfonów już wkrótce 1

H5018 będzie obsługiwać sieć 3G, wyposażony został w 3,5-calowy ekran dotykowy oraz 3-megapikselowy aparat. Wśród dedykowanych aplikacji będą dostępne Baidu Music czy Baidu Mapa. Baidu przygotowuje również sklep z aplikacjami dla nowego systemu i smartfona – Baidu Store Cloud.

Jak zauważa TheNextWeb urządzenie może okazać się pierwszym z wielu smartfonów wyposażonych w nowy system, który na stałe zagości jako alternatywa dla iOS i Androida, przynajmniej na rynku chińskim. Potwierdzeniem tego twierdzenia może być fakt, że amerykański Dell pracuje nad stworzeniem smartfona opartego na Cloud Smart Terminal a rozmowy prowadzone są z innymi producentami telefonów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry