Chiny atakują Internet

Serwis Domeny.pl donosi o narodzinach nowego mocarstwa internetowego. Mowa o Chinach, w których błyskawiczny rozwój dostępu do sieci www – 210 milionów internautów – robi wrażenie na całym świecie.
Chiny swoją drogę do e-społeczeństwa rozpoczęły mniej więcej 10 lat temu. Jednak największy skok w rozwoju rynku internetowego rozpoczął się na początku 2007 r. – Wpływ mają na to organizowane Igrzyska Olimpijskie i chęć pokazania się jako wysokorozwinięty kraj. Potwierdzeniem tego jest stanowisko chińskich polityków, którzy uważają oficjalnie od niedawna, że Internet jest jednym z ważniejszych elementów rozwoju kraju – mówi Marcin Majerek z serwisu Domeny.pl.

Akceptacja ze strony władz, które jeszcze niedawno niechętnym okiem patrzyły na aktywność w Internecie swoich obywateli, zdziałała cuda. Pod koniec 2007 roku w Chinach było 210 milionów internautów (w Polsce jest 12.5 mln). Tylko o 5 milionów mniej niż w USA. W zeszłym roku liczba użytkowników sieci wzrosła o 73 miliony. Nie ma wątpliwości, w 2008 roku Chiny staną się największym rynkiem internetowym na świecie.

Duże wrażenie robi też liczba zarejestrowanych chińskich domen internetowych (.cn). Pod koniec grudnia 2007 roku było ich ponad 9 milionów. Biorąc pod uwagę tempo wzrostu (około 20.000 rejestracji dziennie), w tym momencie może już być około 9.8 mln.  – Chińskie adresy www  zagrożą w tym roku najpopularniejszej obecnie na świecie domenie narodowej, niemieckiej .de, 11.7 mln rejestracji. Dzięki temu, być może, domeny .cn znajdą się na drugim miejscu pod względem ilości na świecie – tłumaczy Marcin Majerek z Domeny.pl.  – Liderem na pewno pozostanie domena .com, 72.9 mln adresów – dodaje.

Najpopularniejszą usługą internetową w Chinach są komunikatory. Korzysta z nich codziennie 170 mln użytkowników. Jeszcze więcej, 181 milionów użytkowników, słucha muzyki on-line. W 2006 roku chiński rynek reklamy online wyniósł 660 mln dolarów.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry