CHIP Online wraca pod opiekę Vogel Publishing

Na dwa tygodnie przed 5 rocznicą uruchomienia serwisu CHIP Online wydawca Magazynu komputerowego CHIP zdecydował się na wypowiedzenie umowy pomiędzy Vogel Publishing sp.z o.o. , a Poland.com SA na udzielenie spółce Poland.com wyłącznej licencji do publikowania w Internecie serwisu CHIP Online.

Umowa z 19 IX 2000 roku o używanie domeny www.chip.pl i wyłączne publikowanie treści serwisu CHIP Online przez Poland.com SA zostaje rozwiązana w trybie natychmiastowym z powodu niewywiązywania się licencjobiorcy z zawartych ustaleń.

„Umowa została wielokrotnie złamana, m.in. zarząd Poland.com zwolnił trzy osoby z zespołu opiekującego się CHIP-em Online, notorycznie hamował rozwój witryny i podserwisów, spotykaliśmy się często z brakiem odzewu na nasze propozycje dotyczące zmian i rozbudowy www.chip.pl” – mówi Jerzy Karwelis, prezes zarządu wydawnictwa Vogel Publishing sp. z o.o.

„Poza tym firma Poland.com nie dopełniła obowiązku poprzez niewystarczającą merytoryczną opiekę nad serwisem CHIP Online oraz uporczywe uchylanie się od płatności związanych z licencją” – dodaje Karwelis.

Sprawę ostatecznie przesądził mailing do członków społeczności CHIP-a Online, oferujący korzystanie z obscenicznych, w opinii części naszych internautów, serwisów internetowych. A to było wyraźnie zakazane w umowach z Poland.com SA.

Obecnie najstarszy i największy polski komputerowy serwis internetowy CHIP Online, który rozpoczął swoją działalność 17 grudnia 1996 roku, wraca z powrotem pod opiekę spółki Vogel Publishing, wydawcy Magazynu komputerowego CHIP.

Od tej pory CHIP Online już w całkowicie nieskrępowany sposób będzie rozwijał nowe funkcjonalności i usługi dla internautów i wszystkich zainteresowanych ogólnie pojętą branżą IT.

Początkowo serwis www.chip.pl zostanie uruchomiony w okrojonej postaci i będzie oferował następujące usługi: NewsRoom, Download i Biuletyny. Sukcesywnie będą uruchamiane poprzednie moduły i podserwisy.

http://www.chip.pl
http://www.poland.com

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry