Chomikuj.pl pozwał Polską Izbę Książki – PIK grozi własnym pozwem

Na 6 sierpnia została wyznaczona pierwsza rozprawa w procesie, jaki kilka miesięcy temu Chomikuj.pl wytoczył Polskiej Izbie Książki w związku z nazwaniem go „serwisem pirackim”.

Chomikuj.pl pozwał Polską Izbę Książki – PIK grozi własnym pozwem 1Chomikuj.pl wielokrotnie proponował PIK pomoc w walce z nieautoryzowaną dystrybucją plików. Nasze propozycje spotkań były odrzucane, nie otrzymywaliśmy odpowiedzi na pisma i maile. Izba odmawiała rozmów na temat proponowanych przez nas rozwiązań, równocześnie nie przedstawiając żadnych własnych propozycji. Zamiast tego, PIK zapowiadał „zamknięcie serwisu” tak, jakby zamknięcie jakiegokolwiek serwisu miało być rozwiązaniem problemu piractwa internetowego – powiedzial Piotr Hałasiewicz z Chomikuj.pl.

Właściciele serwisu przypominają, że prowadzą legalny biznes internetowy, który nie popiera, ani nie jest winien piractwu internetowemu. Dodają, że Chomikuj.pl współpracuje z wydawcami i reaguje na wszystkie zgłoszenia nieautoryzowanej dystrybucji oraz udoskonala narzędzia umożliwiające wydawcom szybkie identyfikowanie i usuwanie swoich treści.

Ponowioną w ostatnich dniach przez PIK zapowiedź pozwania Chomikuj.pl odczytujemy jako kolejną próbę znalezienia tematu zastępczego dla prawdziwych, niewygodnych dla wydawców, przyczyn piractwa i odwet za pozew skierowany przez Chomikuj.pl przeciwko PIK. Łatwiej jest szukać kozłów ofiarnych, niż przyznać, że nie potrafi się nadążyć za oczekiwaniami konsumentów i przygotować dla nich odpowiedniej oferty (…)  Radzimy i życzymy Polskiej Izbie Książki oraz wszystkim wydawcom, aby obudzili się i zaczęli szukać konstruktywnych rozwiązań zanim lepiej rozumiejące swojego klienta zagraniczne firmy z sukcesem opanują także nasz rodzimy rynek – dodał Piotr Hałasiewicz.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry