Ciao! Szybka informacja na komórkę

Od dwóch tygodni działa serwis Ciao!, którego twórcy obiecują, że wszyscy, którzy potrzebują pilnej informacji i nie mają dostępu do internetu, lub nie potrafią jej odnaleźć, mogą teraz liczyć na szybką pomoc przez SMS. W ciągu kilku minut prosto na telefon komórkowy przychodzi odpowiedź na pytanie gdzie jest bankomat, o której przyjedzie autobus, albo porada jak odezwać się do dziewczyny przy stoliku obok.

CIAO_LOGO_JPGSerwis Ciao! działa w oparciu o krótkie wiadomości tekstowe, ponieważ założeniem jego twórców jest zapewnienie dostępności przez całą dobę z dowolnego miejsca. O potrzebie tego typu rozwiązania ma świadczyć liczba dotychczasowych zgłoszeń – od uruchomienia usługi zadano 1170 pytań.

Twórcami projektu jest grupa pięć osób, w tym trzech programistów, marketingowiec i finansista. Jak zapewniają, jest to efekt pasji poszukiwania informacji, zainteresowania technologiami mobilnymi i obserwacji projektu Chacha w Stanach Zjednoczonych. Aby skorzystać z usługi należy wysłać sms na numer 71321. Koszt pytania to 1,22 zł.

Odpowiedzi wyszukują osoby nazywani „pilotami Ciao!” Nie jest to automat odpowiadający, ale ludzie, którzy starają się znaleźć jak najdokładniejszą odpowiedź na zadane pytanie.

Najwięcej pytań otrzymujemy w godzinach wczesnopopołudniowych. Ale w nocy nasi piloci również mają co robić, najczęściej otrzymują wtedy wiadomości od osób pilnie potrzebujących informacji albo żartownisiów. Jest to najlepsza pora aby sprawdzić poczucie humoru pilotów na dyżurze. W ostatnich 2 tygodniach średnia długość wyszukiwania odpowiedzi to 6 minut – mówi Adam Żegota, jeden z założycieli serwisu.

Korzystający z serwisu zadają również pytania filozoficzne lub po prostu nawiązują kontakt z pilotami. Tak anonimowa forma pozwala na zadawanie pytań, których niektórzy zadawać się wstydzą, przekonują twórcy Ciao! i prezentują wybrane pytania, które trafiają do systemu (pisownia oryginalna).

Q: Co to znaczy cincinnatus?
Ciao!71321: Cincinnatus, czyli po polsku Cyncynat, oznacza kedzierzawy. Lucius K. Cincinnatus to slynny z prostoty i surowosci obyczajow, wodz rzymski. Ciao!Mik

Q: Czym rozni sie slowo kluczowe readonly od slowa kluczowego const w jezyku programowania c#?
Ciao!71321: Const uzywa sie, gdy zmienna pelni jakas role obliczeniowa wewnatrz klasy i nie ma do niej dostepu z zewnatrz,a readonly ma dostep z zewnatrz.Ciao!Matt

Q: Jak piszemy wyraz brama w jezyku starogreckim?
Ciao!71321: „Brama” a dokladnie „wrota” to πύλη.Ciao!Kasia

Q: Dlaczego trzy nie chce złapać dwóch?
Ciao!71321: Bo takich dwoch jak ich trzech to nie ma ani jednego. Ciao! Lecter

Q: Dlaczego od piwa rośnie brzuch?
Ciao!71321: Piwo stosunkowo zawiera malo kalorii bo okolo 200-250,ale wzmaga apetyt w pozniejszym czasie oraz przyswajanie weglowodanow.Ciao!Matt

Q: Ile jest 2+2?
Ciao!71321: Matematyk by odopiewdzial ze 4.Czlowiek majacy problemy z liczeniem pewnie 3,a pracownik do prezesa ile ma byc,szefie? xD.Ciao!Matt

www.ciao71321.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top