Cineman VOD: nowa aplikacja „wideo na żądanie” dla Samsung Smart TV

Opublikowano: 2 września 2013. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Na telewizory Samsung Smart TV trafiła kolejna aplikacja video w trybie „on demand”. Aplikacja Cineman VOD powstała w oparciu o funkcjonalności platformy video InsysPlay. Wdrożeniem aplikacji zajęła się firma Insys. 

Cineman VODAplikacja Cineman VOD na Smart TV to biblioteka ponad 600 filmów z różnych kategorii tematycznych. Są wśród nich najlepsze hollywoodzkie produkcje, kinowe hity i nowości. Wszystkie filmowe pozycje pochodzą z legalnych źródeł i są zabezpieczone przed kopiowaniem systemem Microsoft PlayReady DRM. Aktualnie, ponad 200 filmów w Cineman VOD można obejrzeć w jakości HD.

Cineman VOD na Smart TV ma być przyjazny, prosty w nawigacji i zrozumiały dla widza. W tym celu Insys stworzył nowy, dedykowany platformie telewizyjnej projekt graficzny. W porównaniu do wersji webowej, layout został przyciemniony i dostosowany do domowego odbioru treści. Jasnoszare tło zastąpiono grafitem z podświetleniem, zmieniono czcionki i rozmiary miniatur.

Ponadto, w aplikacji Cinemana na Smart TV zintegrowano proces rejestracji z portalem cineman.pl. Użytkownik raz zakładając konto, może kupować filmy na obu platformach.

Dawid ZarazińskiCineman VOD: nowa aplikacja „wideo na żądanie” dla Samsung Smart TV

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.