Citibank Online wprowadza usługę PayByNet

Citi Handlowy udostępnia użytkownikom Citibank Online usługę PayByNet. Usługa jest dostępna w Citibank Online pod nazwą „Płacę z Citi Handlowy” i umożliwia płacenie przelewów bezpośrednio pomiędzy rachunkami zleceniodawcy i beneficjenta. Wkrótce klienci Citi Handlowy będą także mogli bezpośrednio z konta internetowego regulować opłaty wymagane przy załatwianiu spraw urzędowych. Usługę PayByNet świadczy Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A.

PayByNet to pierwszy w Polsce system, który w czasie rzeczywistym przekazuje informacje o realizacji przelewu pomiędzy klientem a internetowym sklepem lub e-urzędem. Sklep internetowy lub e-urząd otrzymuje informację o dokonaniu wpłaty jeszcze zanim pieniądze faktycznie znajdą się na jego koncie, bezpośrednio po akceptacji płatności przez klienta. Bezpieczeństwo, bezpośredni przepływ środków z konta klienta na konto e-urzędu oraz gwarancja płatności sprawiły, że system PayByNet został wybrany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do realizacji płatności na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Płatności te będą potwierdzane Elektronicznym Poświadczeniem Opłaty (EPO).

Do systemu PayByNet poprzez platformę ePUAP przystąpiły już pierwsze urzędy: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim, Urząd Miasta i Gminy Kolonowskie, Urząd Gminy Korfantów, Gmina Swarzędz, Urząd Gminy Brójce. Do usługi wkrótce dołączy Urząd Miasta Żyrardów. Ponadto KIR S.A. prowadzi rozmowy z Centralnym Ośrodkiem Informacji Statystycznej, który jest zainteresowany udostępnieniem swoich usług na platformie ePUAP wraz z systemem płatności PayByNet. Zaawansowane są również rozmowy z kolejnymi urzędami.

Usługa PayByNet dostępna w Citibank Online jako „Płacę z Citi Handlowy” przeznaczona jest dla klientów indywidualnych banku.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry