Citrix przedstawia nowe cechy MetaFrame XP

Na konferencji Citrix Solutions Summit (http://www.citrixsolutionssummit.com), firma Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS), poinformowała, jakie nowe cechy będą charakteryzować kolejną wersję oprogramowania MetaFrame XP dla Windows : Zestaw Cech 2. MetaFrame XP, najbardziej rozbudowana platforma aplikacji serwerowych firmy Citrix, umożliwia przedsiębiorstwom niezwykły rozwój i możliwości zarządzania podczas wdrożeń zaawansowanych aplikacji. Oprogramowanie MetaFrame XP z zestawem cech 2 (Feature Release 2) zostało opracowane z myślą o zwiększaniu doświadczenia zarówno użytkowników jak i administratorów, którzy korzystają z wirtualnych miejsc pracy.

„Ze względu na to, że wielu naszych pracowników działa w terenie, bezpieczny, zdalny dostęp do aplikacji i informacji z dowolnej lokalizacji jest dla nas niezwykle istotny. Citrix umożliwia nam scentralizowanie zarządzania i publikowania naszych aplikacji, dzięki tej firmie nasza siła robocza zyskuje elastyczność i ma zapewnione bezpieczeństwo. A to pozwala nam znacznie wyprzedzić konkurencję,” powiedział Ruud Jaspers, prezes Insign.it BV, Citrix Solutions Network Partner z siedzibą w Holandii. „Z niecierpliwością czekamy na kolejną, rozbudowaną wersję MetaFrame XP, która jeszcze bardziej zwiększy produktywność naszych pracowników i pomoże nam spełniać wymagania naszych klientów.”

MetaFrame XP z zestawem cech 2 tak jak poprzednia wersja będzie współpracować z platformą Microsoft Windows 2000 Serwer, umożliwiając kompleksowe zarządzanie, pomagając administratorom w zwiększaniu możliwości i stabilności systemów. Wśród wielu nowych cech i zalet MetaFrame XP z zestawem cech 2, wyróżnić należy ścisłą integrację tego oprogramowania z Citrix NFuse Elite, portalem dostępowym, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek. Umożliwi to użytkownikom dostęp do wszystkich informacji i aplikacji przy pomocy jednego interfejsu portalowego. Dodatkowo nowe oprogramowanie pozwoli również na współpracę użytkowników, na przykład w celu dzielenia się informacjami, prezentowania lub szkolenia.

„”Odkąd dzięki rozwiązaniom firmy Citrix scentralizowaliśmy zarządzanie aplikacjami, nasza produktywność zaskakująco wzrosła, obniżyliśmy całkowite koszty utrzymania systemu i poprawiliśmy jakość serwisu dla naszych klientów. MetaFrame uwalnia nasz zespół informatyków od konieczności instalowania aplikacji na poszczególnych desktopach i serwerach i minimalizuje wymogi związane z szerokością pasma w naszej sieci,” powiedział Martin Neubauer, manager do spraw rozwiązań technicznych w firmie T-Systems, dostawcy usług IT dla Deutsche Telekom, który jest klientem firmy Citrix. „Przewidujemy, że nowa wersja oprogramowania MetaFrame będzie wyposażona w nowe cechy, które zaspokoją nasze wymogi związane z administracją. Współpraca z wiodącymi firmami, takimi jak Citrix pomaga nam budować sukces naszych klientów.”

Wraz z drugą już wersją oprogramowania MetaFrame XP, które pojawi się w sprzedaży w pierwszej połowie bieżącego roku, firma Citrix dotrzymuje słowa, że będzie częściej dostarczać narzędzia do rozbudowy wirtualnych miejsc pracy.

„Ponieważ Citrix jest wiodącym dostawcą aplikacji serwerowych, rynek oczekuje od nas nieustannego zwiększania możliwości MetaFrame, wykorzystywania najnowszych technologii, które sprawiają, że dostęp staje się coraz łatwiejszy i coraz bardziej dynamiczny z dowolnego miejsca, przy pomocy dowolnego urządzenia,” powiedział Larry Ritter, dyrektor generalny do spraw produktów klient serwer w firmie Citrix. „Przedstawienie nowych cech oprogramowania partnerom handlowym zanim zostanie ono wprowadzone do sprzedaży daje im szansę na odpowiednie szkolenie i dokładne poznanie nowego, rozbudowanego MetaFrame. Ważność rozwiązań serwerowych jest niezaprzeczalna a dzięki takim właśnie krokom, Citrix MetaFrame wciąż znajduje się na wiodącej pozycji.”

http://www.citrix.de

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry