Citrix umożliwia dostęp do aplikacji przez Internet

Firma Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS), światowy lider w dziedzinie oprogramowania i usług dla serwerów aplikacji oraz oprogramowania dla portali, ogłosiła dostępność swojego nowego produktu, Citrix Secure Gateway (CSG). Używając CSG, CitrixŽ MetaFrame XP™ dla WindowsŽ lub MetaFrameŽ dla UNIXŽ klienci mogą w prosty i bezpieczny sposób korzystać z aplikacji w systemie Windows oraz UNIX. A wszystko to przez Internet, dzięki oprogramowaniu portalowemu Citrix NFuse™. CSG zabezpiecza wszystkie operacje wykonywane w systemie MetaFrame przez Internet, dzięki standardowi Secure Socket Layer (SSL) zabezpieczającemu komunikację miedzy klientem i serwerem MetaFrame. CSG sprawia, że pokonanie firewalla staje się łatwiejsze przy jednoczesnym zachowaniu zwiększonego poziomu bezpieczeństwa, dzięki kodowaniu SSL. Upraszcza również instalację oraz rozbudowę aplikacji i pozwala na ścisła integrację z MetaFrame oraz NFuse.

CSG niesie następujące korzyści:
ˇ Bezpieczny, zdalny dostęp – z dowolnego miejsca
ˇ Niższe koszty użytkowania – zwiększa możliwości Internetu
ˇ Zabezpiecza inwestycję w MetaFrame
ˇ Integruje pracowników, klientów i partnerów z całego świata

“Ponieważ biznes staje się coraz bardziej globalny i mobilny, nasi klienci muszą umożliwiać użytkownikom bezpieczny dostęp do krytycznych z biznesowego punktu widzenia aplikacji, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują i rodzaju urządzenia z jakiego korzystają,” powiedział Larry Ritter, dyrektor generalny ds. produktów typu klient-serwer firmy Citrix Systems. “Dzięki Citrix Secure Gateway, nasi klienci mogą dostarczać szybki, prosty i bezpieczny, oparty na Internecie, dostęp do aplikacji w systemie Windows oraz UNIX, jednocześnie obniżając koszty użytkowania.””
“Citrix Secure Gateway umożliwia nam dostęp do wszystkich najistotniejszych aplikacji przez standardowy port SSL otwarty na firewalle. Możemy również korzystać z przywilejów płynących z autoryzacji i kodowania SSL,” powiedział Corey Warrington, Inżynier Sieciowy w Departmencie Biznesu i Spraw Klientów Stanu Oregon. “Właśnie to dodatkowe bezpieczeństwo połączone z bezproblemową integracją CSG z NFuse, pozwala nam w prosty sposób łączyć się z Internetem i eliminuje konieczność różnorodnych modyfikacji systemu. Kolejną imponującą cechą CSG jest prostota instalacji tej aplikacji. Jesteśmy w stanie zainstalować ją w naszej sieci i korzystać z niej w mniej niż 15 minut. To jest takie proste.”

Citrix Secure Gateway można bezkolizyjnie integrować z innymi produktami kontrolującymi bezpieczeństwo dostępu, takimi jak SafeWord™ PremierAccess™ firmy Secure Computing, partnera firmy Citrix w programie Citrix Business Alliance™ (CBA). SafeWord PremierAccess umożliwia kontrolę dostępu do aplikacji internetowych, VPN oraz sieciowych. Oferuje całą gamę możliwości, między innymi Universal Web Agent czy różnorodne możliwości autoryzacji.

“Citrix Secure Gateway w połączeniu z SafeWord PremierAccess stanowi spersonalizowaną kombinację kontroli dostępu i autoryzacji dla aplikacji MetaFrame, z wykorzystaniem dowolnej kombinacji tokenów z jednorazowym hasłem, cyfrowych certyfikatów, kart smart oraz urządzeń biometrycznych,” powiedział Jay Goldlist, wiceprezes i dyrektor generalny działu bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw w firmie Secure Computing (Nasdaq:SCUR). “Poza zapewnieniem pozytywnej identyfikacji użytkownikom MetaFrame, przedsiębiorstwa mogą również czerpać korzyści z prostego logowania się do systemu oraz bezpieczeństwa przepływu informacji, gwarantowanego przez autoryzowany dostęp do publikowanych aplikacji przy minimalnym wkładzie użytkownika.”

Dodatkowe informacje o SafeWord PremierAccess oraz rozwiązaniu Citrix Secure Gateway znajdują się na stronie firmy Secure Computing, pod adresem www.securecomputing.com/goto/citrix/papers.

Dostępność
Citrix Secure Gateway jest już nieodpłatnie dostępny dla użytkowników MetaFrame XP lub MetaFrame dla UNIX, którzy mają aktualną umowę “Subscription Advantage”. Uprawnieni klienci mogą odwiedzić stronę internetową Citrix Secure Portal pod adresem www.citrix.com/mycitrix. Dodatkowe informacje o CSG znajdują się pod adresem www.citrix.com/products/securegateway. Klienci mogą się również kontaktować z ponad 6,800 członkami programu partnerskiego Citrix Solutions Network™ (CSN).

http://www.securecomputing.com/goto/citrix/papers

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry