Citrix wprowadza nową rodzinę aplikacji portalowych

Opublikowano: 26 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Firma Citrix Systems, Inc. (Nasdaq:CTXS), światowy lider w dziedzinie aplikacji i usług do tworzenia wirtualnych miejsc pracy, wprowadziła nową rodzinę aplikacji portalowych o nazwie Citrix NFuse Elite (wcześniejsza nazwa: Projekt „South Beach”). Poinformowała o tym na konferencji Citrix Solutions Summit (http://www.citrixsolutionssummit.com).

Nowa kategoria na rynku aplikacji portalowych umożliwia pracownikom bezpieczny, spersonalizowany dostęp do aplikacji oraz informacji znajdujących się na różnych systemach w przedsiębiorstwie, a także w Internecie. Wszystko to bez konieczności dodatkowego dopasowywania do ostatecznych wymogów oraz bez ponoszenia kosztów związanych z typowym serwerem portalowym w przedsiębiorstwie. Nowa rodzina produktów firmy Citrix, umożliwiających dostęp do portali dołączy do rodziny aplikacji serwerowych MetaFrame jako drugi zestaw produktów, opracowanych w celu tworzenia wirtualnych miejsc pracy dla klientów firmy Citrix.

Pierwszy, w pełni wydajny portal dostępowy z nowej rodziny Citrix NFuse Elite ma być wprowadzony do sprzedaży w pierwszej połowie bieżącego roku. Jego zadaniem jest umożliwianie łatwego, internetowego dostępu do aplikacji, zasobów oraz usług internetowych, niezbędnych w codziennej pracy klientów. W skład rodziny aplikacji portalowych firmy Citrix wchodzą również NFuse Classic (wcześniej NFuse), oprogramowanie umożliwiające dostęp przez Internet do dowolnych aplikacji Windows lub UNIX typu klient / serwer, zainstalowanych na Citrix MetaFrame, a także Enterprise Services for NFuse, zestaw usług z wartością dodaną dla wdrożeń MetaFrame XPe, pozwalających na instalowanie aplikacji na różnorodnych farmach serwerów MetaFrame.

„Portal dostępowy umożliwia pracownikom dostęp do aplikacji i informacji (zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych) przy pomocy przeglądarki internetowej,” powiedziała Susan Aldrich, wiceprezes firmy Patricia Seybold Group. „Jednak implementacja portalu, który unifikuje aplikacje i informacje nie jest sprawą trywialną.”
Aldrich dodała również, „Według nas jedynym sposobem na zrealizowanie wielkich planów jest rozpoczęcie od skromnego projektu, który przyniesie szybkie zyski i późniejsze jego rozszerzenie i rozbudowanie, mające na celu zwiększenie możliwości i funkcjonalności portalu. Najistotniejszą cechę NFuse Elite stanowi architektura opracowana z myślą o umożliwieniu szybkiego i pełnego dostępu.”
Partnerzy firmy Citrix, zgromadzili się na dorocznym spotkaniu w Hollywood na Florydzie, aby uzyskać informacje o innowacjach technologicznych (dowiedzą się Państwo więcej na ten temat z kolejnej informacji „Innowacje technologiczne firmy Citrix dla NFuse Elite”) oraz o programie Citrix Fast Track, który zidentyfikuje i przygotuje około 500 partnerów na świecie do sprzedaży oraz wdrażania NFuse Elite (więcej informacji na ten temat w kolejnej informacji prasowej, „Citrix wprowadza Fast Track Channel Member Program dla NFuse Elite”).

W swoim przemówieniu do partnerów firmy Citrix na konferencji Solutions Summit, wiceprezes firmy Citrix do spraw rozwoju oraz CTO, Bob Kruger, opowiedział o nowym portalu dostępowym i przedstawił plany firmy Citrix związane z drugą linią produktową.
„Portal dostępowy odgrywa ogromną rolę w naszej wizji wirtualnych miejsc pracy – natychmiastowy dostęp do aplikacji znajdujących się w przedsiębiorstwie, narzędzi oaz zasobów z dowolnego miejsca na świecie,” powiedział Kruger. „Z każdym dniem jesteśmy bliżsi zrealizowania wizji całkowicie wirtualnego środowiska pracy, gdzie ludzie komunikują się i pracują przez Internet, przy pomocy przewodowych lub bezprzewodowych sieci i urządzeń. Kombinacja rodziny naszych aplikacji serwerowych MetaFrame oraz rozwiązań portalu dostępowego została opracowana, jako pierwszy krok, wprowadzający naszych klientów na drogę realizacji wielkiej wizji.”

Kruger dodał, „Portal dostępowy umożliwia przedsiębiorstwom praktyczną i oszczędną pod względem kosztów możliwość unifikacji aplikacji oraz informacji, bez konieczności spędzania miesięcy i wydawania milionów na dodatkowe dostosowywanie systemów do ostatecznych wymogów. Portal dostępowy NFuse Elite można szybko i oszczędnie wdrożyć. Klienci korzystający z rozwiązań firmy Citrix mają pewność, że ich oczekiwania zostaną spełnione. Nie tylko dziś, ale również w przyszłości.”

Cechy portalu dostępowego
Citrix NFuse Elite zawiera wiele opcji, które mogą zwiększyć funkcjonalność w przyszłości. Główne cechy oprogramowania będą następujące:

ˇ Dostęp dostosowany do funkcji pracownika – do aplikacji oraz zasobów, umożliwiający przedsiębiorstwom dostarczanie pełnych zasobów w formacie dostosowanym do zakresu obowiązków danego pracownika.
ˇ Ścisła integracja z MetaFrame – umożliwia dostęp do aplikacji Citrix MetaFrame oraz wykracza poza możliwości dostępu typu klient-serwer, włączając aplikacje internetowe, wewnętrzne oraz zewnętrzne zasoby oraz inne serwisy internetowe.
ˇ Personalizacja użytkownika – pozwala użytkownikom określać typy oraz pojawianie się Content Delivery Agents (CDAs) na stronach głównych ich portali zgodnie z ich osobistymi preferencjami.
ˇ Prosta instalacja – pozwala administratorom szybko wdrażać portal i dostosowywać go do potrzeb użytkowników.
ˇ Scentralizowane zarządzenie portalem – dzięki Konsoli do Zarządzania Portalem (Portal Management Console) administratorzy mogą zarządzać różnorodnymi aplikacjami portalowymi na całej farmie serwerów.
ˇ Bezpieczeństwo – wsparcie dla protokołów bezpieczeństwa Windows NTŽ oraz Active Directory do autoryzacji dostępu.
Citrix zapewnia współdziałanie z najważniejszymi aplikacjami oraz usługami, między innymi z oferowanymi przez stale powiększającą się listę partnerów portalowych firmy Citrix, np.: Bantu, Documentum, eRoom, Interface Software, Pivotal Corporation, SiteScape oraz ScreamingMedia.

Zwiększanie możliwości marki NFuse
Linia produktów portali dostępowych firmy Citrix początkowo zawierać będzie trzy podstawowe produkty:
ˇ NFuse Elite – Portal dostępowy NFuse Elite umożliwia łatwy i pełny dostęp do aplikacji, zasobów oaz usług, które użytkownicy muszą otrzymać w postaci łatwego w instalacji, oszczędnego kosztowo pakietu. NFuse Elite łączy środowiska Windows oraz Web, oferując użytkownikom spersonalizowany, dostosowany do ich funkcji w przedsiębiorstwie oraz bezpieczny dostęp do internetowych zasobów, aplikacji oaz usług. Ścisła integracja z MetaFrame zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji Windows oraz UNIX. Citrix NFuse Elite będzie dostępne w sprzedaży w ciągu pierwszego półrocza bieżącego roku.
ˇ NFuse Classic – NFuse Classic, the new name for Citrix NFuse, provides Web access to any Windows or UNIX client/server application deployed through Citrix MetaFrame. NFuse Classic is offered as a component of MetaFrame at no additional charge. Citrix will also continue to license NFuse Classic to partners including iPlanet, IBM and Computer Associates.
ˇ Zaawansowane usługi dla NFuse (Enterprise Services for NFuse – ESN) – Zaawansowane usługi dla NFuse są zestawem usług z wartością dodaną dla wdrożeń MetaFrame XPe, które pozwalają klientom wdrażać aplikacje w różnorodnych farmach serwerów MetaFrame. Dostęp do aplikacji MetaFrame jest bardzo wygodny dla użytkownika – jest możliwy przez portal dostępowy NFuse (więcej na ten temat w informacji prasowej „Citrix rozszerza swoja ofertę produktów internetowych dla kompleksowych sieci w przedsiębiorstwie”).

http://www.citrix.de

Sylwester KozakCitrix wprowadza nową rodzinę aplikacji portalowych

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.