Codec wspiera korporacyjne zarządzanie strategiami

Opublikowano: 25 marca 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Informatyczna firma Codec rozszerza ofertę proponując korporacjom rozwiązanie wspomagające zarządzanie strategią – Strategy Management. Wprowadzany na polski rynek system jest kierowany do dużych przedsiębiorstw, dla których tworzenie i realizacja strategii mają szczególne znaczenie. Obecnie coraz istotniejszym czynnikiem oceny wartości i wiarygodności firm jest ich zdolność do realizacji strategii. Strategy Management ma ułatwić korporacjom proces wytyczania i osiągania wyznaczonych celów strategicznych.

Nowe rozwiązanie scala nadrzędne plany strategiczne z planami operacyjnymi i z odpowiednimi miarami i wskaźnikami, które odzwierciedlają wykonanie planów. Strategy Management umożliwia stworzenie praktycznie dowolnego planu strategicznego. Po jego zatwierdzeniu pomaga na bieżąco śledzić efektywność jego wykonania. Za pomocą systemu można realizować założenia zgodne ze wszystkimi standardowymi metodologiami controllingu, takimi jak Balance Score Card (BSC), Hoshin lub Value Planning. Z rozwiązania mają korzystać wszystkie szczeble kierownicze korporacji, zarówno na poziomie centrali, jak i dowolnej liczby pionów lub oddziałów terenowych.

Strategy Management ma dawać korporacjom konkretne dowody, że strategia bądź misja, którą legitymuje się firma, ma realne szanse na realizację. „W Stanach Zjednoczonych to właśnie zdolność skutecznej realizacji planów strategicznych jest z punktu widzenia inwestorów najbardziej istotna miarą wartości firmy i jakości zarządzania. Firma Codec promując w Polsce nową ofertę, jest przekonana, że efektem dojrzewania i rozwoju polskiego rynku będzie większa uwaga, z jaką inwestorzy patrzą na wywiązywanie się zarządów z ogłaszanych prognoz.” – mówi Radosław Kozieja, Codec Country Manager.

Strategy Management w istocie daje bieżącą wiedzę o tym, które obszary korporacji funkcjonują zgodnie z planem, natomiast w których zachodzą nieprawidłowości. Rozbudowana warstwa raportująca daje możliwości wgłębiania się w strukturę organizacji w poszukiwaniu słabych ogniw. W efekcie korporacja zyskuje narzędzie monitoringu, które zdecydowanie podnosi jej wydajność.

http://www.codec.pl

Sylwester KozakCodec wspiera korporacyjne zarządzanie strategiami

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.