Każdy może dodać swój kurs do Codecademy

Opublikowano: 31 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Codecademy, jeden z najszerzej opisywanych ostatnio startupów, wprowadził nowe narzędzie przeznaczone dla tych, którzy chcą uczyć innych programowania.

Przechodzimy z bycia firmą treści (tworzącą kursy) do bycia platformą dla innych tworzących kursy. To prawdopodobnie największa rzecz, jaką ogłosiliśmy do tej pory – powiedział Zach Sims, współtwórca Codecademy.

Każdy może dodać swój kurs do Codecademy 1

Serwis Codecademy zaczynał od oferowania kursów znajomości JavaScript. Dzięki nowemu narzędziu, Creators, powstawać będą mogły szkolenia z Ruby i Pythona. Twórcy kursów będą mogli również korzystać z Creators, jako narzędzia do budowania reputacji – Codecademy ma jednocześnie obserwować rzetelność przygotowywanych szkoleń.

Nowością w Codecademy jest również odświeżenie edytora kodu oraz wprowadzenie wyzwań, które mają być częścią „nowej filozofii edukacyjnej” serwisu.

Projekt Codecademy uruchomiony został w połowie ubiegłego roku. Od początku cieszył się dużym zainteresowaniem, pozyskał również 2,5 mln dolarów finansowania. Obecnie ma ponad milion użytkowników.

Na początku roku ruszył projekt „Code Year”, specjalny program szkoleniowy, do którego w ciągu pierwszych 48 godzin od uruchomienia zapisało się ponad 100 tys. początkujących programistów.

Dawid ZarazińskiKażdy może dodać swój kurs do Codecademy

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.